27листопада2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як змінилися найвідоміші поспішайки Кропивницького (ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

Як змінилися найвідоміші поспішайки Кропивницького (ВІДЕО)

Вчора, 17 листопада, у світі відзначали Міжнародний день передчасно народженої дитини.

18 4

Цього року в перинатальному центрі обласної лікарні, що у Кропивницькому, передчасно з’явилися на світ 70 дітей.

«За час існування центру у нас раніше строку народилися 1241 дитина. Це малюки, які з’явилися на світ до терміну в 37 тижнів. Має значення і вага новонародженої дитини – до 2,5 кілограмів. Якщо вага перевищує 500 грамів, станом на 22-й тиждень вагітності – це вже не плід, а дитина. Ми боремося за її життя», – розповіла Суспільному завідувачка центру Тетяна Мітєва.

Найвідомішими поспішайками Кропивницького стали Діана, Мілослава, Вікторія та Єлизавета Валіхновські з Кропивницького, які народилися 3 березня 2020 року.

«Дівчата народилися майже на два місяці раніше встановленого терміну. Їхня вага була від 1,72 до 1,86 кілограма. Всі, крім Єлизавети, дихали за допомогою дихальних апаратів. Після народження місяць провели у лікарні. Виписали дівчат із вагою 2 кілограми 700 грамів», – згадує мати Анастасія Валіхновська.

Сьогодні дівчатам-близнючкам 8,5 місяця. Вони вже наздогнали своїх вчасно народжених ровесників. Їхня вага – від 9,8 до 10,4 кілограма, зріст – від 72 до 74 сантиметрів.

Анастасія Валіхновська розповіла, що, за словами педіатра, їхні доньки розвиваються нормально і вже не мають ознак недоношеності.

Відео – за посиланням.

Читайте також: Такі маленькі, а вже такі відомі: у Кропивницькому новонарожені близнючки приймали свої перші подарунки