27листопада2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Про кропивницького тренера від Бога, якого забрав коронавірус (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Про кропивницького тренера від Бога, якого забрав коронавірус (ФОТО)

2020 11 20 12 49 34 510

Засоби масової інформації рідко називають імена тих, кого забрав і продовжує забирати коронавірус.

Обмежуються даними про стать та рік народження. Сьогодні про життя і діяльність одного з таких людей розповімо детальніше.

2020 11 20 12 46 38 849Отож, минулого місяця пішов у кращі світи відомий на ниві футболу діяч Анатолій Андреєв (1952-2020).

У своєрідній  спортивній енциклопедії Кіровоградшини під назвою «До спортивних вершин», яку видали в 2015 році Станіслав Янчуков та Олександр Березан, у переліку заслужених тренерів України в рубриці «Футбол» першим стоїть ім’я Анатолія Миколайовича Андреєва. 

Співробітниця обласного краєзнавчого музею, його дружина Зінаїда, розповіла, що народився він у Долинській. З восьми років почав займатися футболом під керівництвом легендарного тренера Віктора Третьякова. Після закінчення місцевого педінституту вчителював у Сасівці Компаніївського району. Кілька років захищав ворота «Зірки». Згодом, працюючи вже тренером, підготував чимало футболістів для юнацької збірної України. У 1986 році визнавався «Кращим тренером Кіровоградщини».

За підготовку спортивного резерву, ще у восьмидесятих роках минулого століття нагороджувався Почесними знаками Держкомспорту СРСР третього та другого ступенів. Працював з кількома дитячими та дорослими командами за кордоном. У газетах про нього писали, що він «тренер від Бога, для котрого головною метою було не лише виростити спортивну знаменитість, але й виховати в ній належні моральні якості». Вважав, що «працювати без мети, без перспективи» не в його правилах. А ось у статті «Кіровоград вирощує чемпіонів», яку опублікувало видання «Спорт-ревю» в 2001 році, розповідалося про науковий потенціал факультету фізичного виховання держуніверситету імені Володимира Винниченка, й серед таких знаних імен як Валентин Язловецький, Юрій Андрюшин, Олександр Симоненко, Олена Дудник мова йшла й про заслуженого тренера України по футболу Анатолія Андреєва.  Додамо, що деякий час він також був головним тренером футбольного клубу «Зірка».

На футбольних майданчиках і стадіонах він до останніх днів працював з дітьми, яким передавав свої знання по удосконаленню технічної майстерності. Про нього говорили, як про одного з найавторитетніших тренерів в юнацькому футболі. Завжди виступав за те, щоб вирощені таланти мали нагоду підіймати рівень місцевого футболу, прославляли малу батьківщину. А тому його довго ще пам’ятатимуть як у місті на Інгулі, так і далеко за його межами. До того ж, з вихованців Анатолія Андреєва виросло чимало перспективних футболістів: Віталій Скіш, Юрій Саньков, Ігор Щербина, Сергій Мордас та інші.

Про те, що й Андрій Русол був серед них, в одному з інтерв’ю розповів батько спортсмена: «Коли Андрій пішов до школи, де непогано навчався, викладачем фізкультури почав працювати заслужений тренер України Анатолій Андреєв. Він і створив у школі футбольну команду. Андрій Русол, котрий тоді навчався тільки в другому класі, щоразу підіймався о 6-й ранку й відправлявся на тренування. Шкільна команда «Надія» приймала участь у різних змаганнях…».

Тож не в останню чергу й завдяки Анатолію Андреєву уже в майбутньому, в Німеччині, Андрій Русол назавжди ввійде в історію як автор першого голу національної збірної України в фінальній частині чемпіонату світу з футболу. До речі, власну методику Анатолій Андреєв апробував на підготовлених ним десяти гравцях збірної України, серед яких, крім згаданого Русола, також Сергій Назаренко, Володимир Єзерський, Максим Калініченко та інші.

Пані Зінаїда також розповіла про непересічні людські якості чоловіка й батька двох доньок.2020 11 20 12 47 52 013

Федір Шепель,

фото Зінаїди Андреєвої