28лютого2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Арттерапію для дітей з інвалідністю, учасників АТО та їхніх родин запровадили у Кропивницькому (ФОТО, ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

Арттерапію для дітей з інвалідністю, учасників АТО та їхніх родин запровадили у Кропивницькому (ФОТО, ВІДЕО)

4fb3e1ee55fafcbc

Гончарну майстерню облаштували в міському центрі реабілітації для дітей з інвалідністю у Кропивницькому.

Заняття організовують щодня – розповіла директорка центру Лілія Місюня. Чим корисна глинотерапія для дітей із порушеннями розвитку, повідомляє Суспільне.

Гончарна майстерня – спільний проєкт центру реабілітації для дітей з інвалідністю та громадської організацієї ”Серця матерів Кіровоградщини”, розповіла Лілія Місюня. Він передбачає арттерапію для дітей з інвалідністю, учасників АТО та їхніх родин: ”Карантин вніс певні корективи в роботу нашої майстерні. Поки працюємо з нашими дітьми індивідуально”.

Для кожного вихованця центру проводять 10 занять гончарством на місяць. У майстерні є два гончарних круги та піч.

Заняття проводить вихователька Оксана Кравчук. Працюють мокрими руками: ”Це подобається дітям з будь-якою нозологією. Контакт із мокрою глиною – це антистресова терапія. Діти можуть дві години тримати”.

Під час роботи з глиною важливий не виріб, а процес роботи з глиною – пояснила Оксана Кравчук. Заняття – індивідуальні: ”Якщо дитині набридає, миємо руки і закінчуємо заняття. П’ять-десять хвилин може тривати заняття, а комусь подобається і годину, і півтори”.

Психологиня центру Юлія Довженко розповіла, що активних дітей заняття гончарством заспокоюють. Корисні вони для тих, у кого є проблеми з концентрацією уваги: ”Заняття з глиною схожі на медитацію”.

Щодня гончарну майстерню відвідують десятеро вихованців центру.

Деталі – у відео.