02червня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Куценківські читання: до участі долучилися краєзнавці, літератори, музикознавці Кіровоградщини

СУСПІЛЬСТВО

Куценківські читання: до участі долучилися краєзнавці, літератори, музикознавці Кіровоградщини

P1010036 копия копия

Щорічно, починаючи з 2008-ого, на базі літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького проводяться обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання.

15Л.В. КуценкоЗахід присвячено пам’яті відомого в Україні вченого-літературознавця, педагога, доктора філологічних наук, члена Національної спілки письменників України Леоніда Васильовича Куценка.

Місце для читань вибране не випадково, адже музей Карпенка-Карого створювався з метою увічнення пам’яті корифея українського театру і  дослідження літературного процесу у нашому краї.

Леонід Васильович був одним із найвідданіших друзів музею. Атмосфера читань зігріта споминами про нього.

Подія відбувається 15 лютого, у день народження науковця. Цьогоріч, враховуючи складну епідеміологічну ситуацію та запроваджені карантинні заходи, ХІV Куценківські читання пройшли в режимі онлайн 15 та 16 лютого. Вони були присвячені 30-річчю Незалежності України. Доповіді  висвітлювали теми «Кіровоградська область і державотворчі процеси в Україні» та «Непересічна особистість у розбудові країни». 

У ХІV літературно-краєзнавчих читаннях взяли участь літературознавці, краєзнавці, музикознавці, науковці музеїв: Григорій Клочек, Лариса Гайда, Василь Білошапка, Марина Долгіх, Віктор Голобородько, Юрій Митрофаненко, Надія Частакова, Роман Базака, Андрій Надєждін, Борис Шевченко, Олександр Терещенко, Микола Правда, Богдана Бабенко та ін. Свої  дослідження оприлюднили 23 учасника. Дуже виразною була літературна складова виступів.

15Без имени 1Помітно зріс інтерес молоді до історії краю. Два роки тому з виїзною виставкою, присвяченою уродженцю с. Глодоси, учаснику визвольних змагань 19-20-х років минулого століття, письменнику Фотію Мелешку,  науковці музею побували у Новоукраїнці. У бібліотеці, де виставка проходила, з рефератами виступили вихованці вчительки української мови і літератури Глодоської ЗОШ Валентини Малишко. Нині учні школи стали учасниками читань, що завжди були майданчиком для спілкування юного і допитливого покоління з відомими дослідниками.

Оригінальні роботи учасників будуть опубліковані у краєзнавчому віснику «Між Бугом і Дніпром» та оприлюднені на сайті музею, який за минулий рік майже 47 тисяч разів відвідали представники 74 країн світу. 

Наступний рік для Куценківських читань особливий. Безпосередньо в музеї або онлайн  краєзнавці зберуться вп’ятнадцяте. Історія нашого степового краю – невичерпна скарбниця, тож тем для досліджень не бракуватиме.

Лариса Хосяінова,

директорка музею

Читайте також: