17квітня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Потрібні голоси під петицією щодо освітлення пішохідних переходів у Кропивницькому

СУСПІЛЬСТВО

Потрібні голоси під петицією щодо освітлення пішохідних переходів у Кропивницькому

35c7fe6184e1b8879

У Кропивницькому склалася незадовільна ситуація з освітленням пішохідних переходів, що призводить до виникнення ДТП із потерпілими.

Тому задля підвищення безпеки на дорогах міста необхідно освітлити пішохідні переходи у м. Кропивницькому відповідно до вимог ДБН В.2.5-28:2018, які набрали чинності з 1 березня 2019 року, вважає кропивничанин Юрій Данільченко.

Тому він і створив та зереєстрував на сайті міськради відповідну петицію.

"Якісне освітлення пішохідних переходів – це безпека як пішоходів, так і водіїв. Їх оптимальне освітлення сприяє покращенню видимості пішоходів, поліпшує безпечні та комфортні умови для руху. Такі вимоги прописані у ДБН “Природне і штучне освітлення”, який набрав чинності 1 березня 2019 року. І на місцях – в наших українських містах ці норми мають обов‘язково дотримуватися і виконуватися. Сьогодні більшість пішохідних переходів у м. Кропивницькому (а особливо нерегульованих ), на жаль, є недостатньо безпечними з точки зору якості освітлення у вечірній час. Контролювати та забезпечувати встановлення освітлених пішохідних переходів мають органи місцевого самоврядування, спираючись на проєктування освітлення відповідно до чинних будівельних норм. Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. Раніше в Україні не було чітких вимог до освітлення пішохідних переходів. З 1.03.2019 року правила освітлення для безпеки пішоходів і водіїв регламентовані. Отже, для забезпечення безпеки дорожнього руху та попередження загибелі та травмування громадян міста Кропивницького на пішохідних переходах, потрібно облаштувати пішохідні переходи у місті відповідно до чинних вимог Державних будівельних норм (ДБН В.2.5-28:2018)", – йдеться в тексті.

Підписати петицію можна за посиланням.

Читайте також: Петиція про відновлення руху потягів за маршрутом «Кропивницький-Львів»