24липня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Чи визначить держава структурні підрозділи ДП «Схід ГЗК» стратегічними об’єктами

СУСПІЛЬСТВО

Чи визначить держава структурні підрозділи ДП «Схід ГЗК» стратегічними об’єктами

164229768 2880039908934808 3016016666653508823 o

Питання, що потребує невідкладного рішення – прийняття та негайна реалізація моновладою проєкту закону № 5201 щодо держпідтримки ДП «Схід ГЗК».

Документом передбачаються витрати у розмірі 2,2 млрд грн на фінансову підтримку ДП для покриття збитків та поточних виробничих витрат у процесі видобування уранових руд та виробництва уранового оксидного концентрату, забезпечення сталої роботи вітчизняного урановидобутку, визначення структурних підрозділів держпідприємства «Схід ГЗК» як стратегічних об’єктів та інші рятівні заходи. Про це інформує голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

"Позитивні висновки щодо провадження зазначених у законі норм дали Міненерго та Мінекономіки. Останнє зазначає про необхідність прискорити процес розгляду законопроєкту Верховною радою через чітко встановлений термін (не пізніше 15 липня) для внесення змін до бюджету України на цей, 2021 рік.

Важливо розуміти, що будь-яка зупинка роботи комбінату, затоплення уранових шахт може мати жахливі для країни екологічні наслідки, оскільки підземні води будуть забруднені радіонуклідами та іншими отруйними речовинами. Все це стане підґрунтям для екологічного лиха, збільшення захворюваності та смертності. Буде втрачено 5000 робочих місць та кваліфіковані кадри будуть вимушені шукати кращої долі за кордоном.

Через сукупність зазначених мною факторів, вважаю за необхідне невідкладно внести зміни до Закону України «Про видобування та переробку уранових руд» щодо визначення порядку державної підтримки Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Нарешті винести на розгляд парламентом наш проєкт закону № 5201 та стабілізувати роботу підприємства", – написав народний депутат на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також: Шахтарі ДП «Схід ГЗК» готові до перекриття магістралей поблизу Кропивницького

Кіровоградщина: шахтарі ДП «Схід ГЗК» готові до безстрокових акцій протесту 

У квітні гірники ДП «Схід ГЗК» мoжуть поповнити армію безробітних Кіровоградщини

Кіровоградщина: шахтарі держпідприємства «СхідГЗК» відстояли своє право на працю