13червня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині свідоцтво про народження дитини надсилатимуть поштою

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині свідоцтво про народження дитини надсилатимуть поштою

36 8798Укрпошта починає співпрацю з сервісом єМалятко. Відтепер молоді батьки зможуть замовити свідоцтво про народження дитини онлайн та отримати оригінал документу без відвідин ДРАЦС.

Доставляти відправлення Укрпошта буде до найближчого відділення поштового зв’язку. Також додатково можна замовити адресну кур’єрську доставку.

«Укрпошта вже тривалий час співпрацює з Міністерством цифрової трансформації в рамках розширення послуг на порталі Дія. Мета нашого партнерства – спростити доступ українців до державних послуг, особливо у невеликих населених пунктах, де інші організації, окрім Укрпошти, не присутні. Тепер молоді батьки можуть подати заявку на реєстрацію дитини за кілька хвилин прямо вдома, а за кілька днів отримати оригінал з доставкою до дверей – це зручно, швидко і безпечно. Формування відправлень здійснюється завдяки інтеграції API Укрпошти з сервісом єМалятко, що дозволяє дуже оперативно приймати та обробляти відправлення. Це стало можливим в рамках цифрової трансформації Укрпошти, яка передбачає повну заміну IT-інфраструктури та оптимізацію процесів, щоб пришвидшити обробку та доставку відправлень. Доставка свідоцтв актуальна як для жителів сіл, де немає філій ДРАЦС чи ЦНАП, так і для містян, які не хочуть ризикувати здоров’ям чи не мають можливості відвідати відділи реєстрації», – прокоментувала заступниця генерального директора Укрпошти з розвитку бізнесу Олена Стьопіна.

«У 2020 році ми запустили комплексну послугу єМалятко, і нею скористалися понад 125 тисяч українців. Сьогодні разом з партнерами запускаємо першу в історії України доставку державних документів і робимо послуги для батьків ще зручнішими. Відтепер не потрібно стояти в чергах, ходити по держустановах, кур’єр доставить свідоцтво про народження одразу до дверей. Ціль Мінцифри – зробити усі держпослуги такими ж швидкими та комфортними», – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Щоб отримати свідоцтво, потрібно зареєструватися на порталі https://diia.gov.ua/services/yemalyatko та при замовленні обрати опцію «отримати поштою». Доставка свідоцтва про народження послугою «Укрпошта Експрес» займе до 2 днів в межах області та до 3 днів в межах України. Оплатити доставку можна онлайн на сайті єМалятко або готівкою під час доставки.

Довідково: єМалятко — комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.