21вересня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому за торгівлю сирами невідомого походження оштафували власника кіоску

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому за торгівлю сирами невідомого походження оштафували власника кіоску

05b690bcbf46a2555550d5949970385f L

Недотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів зафіксували спеціалісти Кропивницького управління Держпродспоживслужби Кіровоградщини під час перевірки кіоску, що реалізовує молочні продукти в обласному центрі.

Так, в обігу закладу торгівлі реалізовували фасовану молочну продукцію з відсутніми супровідними документами та маркуванням, що є обов’язковим. Зокрема не були зазначені дані про:

  • назву харчового продукту;
  • мінімальний термін придатності або дату «вжити до»;
  • умови зберігання;
  • найменування та місце знаходження виробника/оператора ринку харчових продуктів, відповідального за інформацію про харчовий продукт, що зазначається на зовнішній упаковці харчового продукту або документа, що його супроводжує.

Тим самим не забезпечили виконання вимог Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Йдеться про масло, сметану, бринзу, вершки, сири кисломолочний, «Адегейський» та «Сулугуні» загальною вагою 52,6 кг.

За результатами перевірки головний державний ветеринарний інспектор області виніс рішення про вилучення вказаної продукції з реалізації та постанову про накладення штрафу на суб’єкта господарювання в розмірі 18 000 грн.

Довідково: 6 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який набув чинності через 6 місяців з дня його офіційного опублікування. Цей закон встановлює засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення захисту здоров’я громадян і задоволення їх потреб. Він регламентує вимоги до інформації, яка має зазначатися на етикетках продуктів харчування – визначає, яка інформація має бути відображена обов’язково та яка може надаватися в добровільному порядку.