21вересня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині злочинність іде на спад

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині злочинність іде на спад

1 1

Протягом першого півріччя на Кіровоградщині кількість злочинів знизилася на чверть.

Про це повідомив керівник головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Роман Козьяков на засіданні колегії, що відбулося сьогодні, 21 липня, за участі голови обласної державної адміністрації Марії Чорної та заступника голови обласної ради Юрія Семенюка.

Під час засідання розглянули підсумки роботи відомства за шість місяців та визначили подальші пріоритетні напрямки діяльності.

Загалом протягом першого півріччя до поліції регіону надійшло 148 тисяч 279 дзвінків на лінію «102». Реагування на них щодоби здійснювалося 120 нарядами поліції.

«Завдяки посиленій профілактичній роботі, аналізу криміногенної обстановки, прогнозування можливих ускладнень ситуації з метою попередження тих чи інших кримінальних проявів, на Кіровоградщині знизилася на чверть загальна кількість скоєних злочинів та майже на 40 % - тяжких та особливо тяжких їх видів», – зазначив Роман Козьяков.

Зменшення кількості скоєних протиправних проявів відбулося за такими напрямками як: нанесення тяжких тілесних ушкоджень, крадіжки, грабежі, розбої, факти вимагання, шахрайства, незаконні заволодіння транспортними засобами.

У першому півріччі поточного року правоохоронці області розкрили 28 умисних вбивств, 22 факти нанесення тяжких тілесних ушкоджень та 7 – зі смертельними наслідками, понад 50 грабежів, 13 розбійних нападів, 398 шахрайств, 33 незаконних заволодінь транспортними  засобами, зокрема 22 автомобілями, та 2 тисячі 468 крадіжок.

Дієвим способом профілактики крадіжок є захист майна громадян, у тому числі з допомогою технічних засобів. Для того, щоб якомога більше людей мали змогу обладнати свої помешкання, інші житлові споруди та офіси охоронними системами у цьому році на території  регіону ГУНП області спільно з управлінням поліції охорони в Кіровоградській області активно  запроваджується проєкт «Зробимо житло безпечним».

«З початку реалізації проєкту охоронними послугами цього підрозділу додатково почали користуватися 120 громадян, під фізичну охорону взято  2 (всього 8) об’єкти агропромислового комплексу, технічними засобами охорони обладнано 8 агропідприємств (всього 48 об’єктів)», – розповів керівник поліції області.    

Розкриттю незаконних заволодінь транспортними засобами, а також інших злочинів, скоєних на вулицях та громадських місцях, сприяло функціонування автоматизованої системи відеонагляду та відеоаналітики «Безпечне місто».

«Завдяки підтримці органів державної влади та місцевого самоврядування на території області встановлені та функціонують 1 тисячі 235 камер відеонагляду, з яких 87 із можливістю розпізнання номерних знаків.

Із зазначеної кількості 254 відеокамер, 59 з яких з можливістю розпізнавання номерних знаків транспортних засобів, вже інтегровано до загальнообласної системи відеоспостереження та відеоаналітики ГУНП в  Кіровоградській області», - зазначив Роман Козьяков.

У напрямку протидії наркозлочинності протягом 6 місяців поліцейськими Кіровоградщини викрито 288 кримінальних правопорушень у цій сфері, за вчинення 169 кримінальних правопорушень 113 особам повідомлено про підозру. До суду скеровано 4 кримінальних провадження відносно  злочинних груп, 1 з яких має ознаки злочинної організації.

Також задокументовано 125 фактів, пов’язаних зі збутом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. 29  наркозбувачам повідомлено про підозру, із них 11 здійснювали торгівлю наркотиками через мережу Інтернет.

Припинено діяльність 7 інтернет каналів збуту наркотиків, ліквідовано 17 наркопритонів та 2 нарколабораторії.

«На території області, зокрема у літній період, проводиться оперативно-профілактична операція «Мак», у рамках якої поліцейськими вже виявлено та знищено 35 незаконних посівів маку та конопель. Всього з обігу вилучено 33,5 тисячі нарковмісних рослин. Робота у цьому напрямку триває і ми закликаємо жителів області повідомляти про відомі їм факти таких кримінальних правопорушень», – підсумував начальник поліції Кіровоградщини.

Представники керівництва області зі свого боку висловили підтримку правоохоронцям, зокрема у різних напрямках профілактичної роботи, та запевнили у подальшій дієвій співпраці.

Сектор комунікації

поліції Кіровоградської області