25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Ветеран – це не про пільги: ініціативна група з Кропивницького втілить у життя важливий соціальний проєкт

СУСПІЛЬСТВО

Ветеран – це не про пільги: ініціативна група з Кропивницького втілить у життя важливий соціальний проєкт

246532154 117972367321858 2903304066480321056 n

Навесні цього року ініціативна група з Кропивницького подала заявку на участь в проєкті, спрямованому на зміцнення стійкості громад, шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів/

Кропивницька стала однією із 15 громад України, яку відібрали для подальшої співпраці.

У рамках проєкту, що фінансується Європейським Союзом, а впроваджується Міжнародною організацією з міграції, планується низка соціально-культурних акцій, навчально-просвітницьких та спортивних заходів. 

«Кава з ветераном і не тільки» – це проєкт про ветеранів/ветеранок та для всієї громади.

Керівниця ініціативної групи з Кропивницького Наталія Салімова каже, що навчання перевершило її сподівання, попри те, що її організація займається реабілітацією та реінтеграції ветеранів понад сім років. 

“Взяти участь у проєкті запропонували самі ветерани. Ми були в захваті від цих тренінгів, бо ніколи не збиралися разом на одному тренінгу, раніше кожен вчився окремо. А це була нагода краще дізнатися один про одного. Коли розпочалося навчання ми зрозуміли, що формат набагато цікавіший, ніж ми очікували. Тренінг дав розуміння, що потрібно працювати для громади показати побратимів, що вони повноцінні члени громади, що вони вміють працювати”, – ділиться враженнями Наталія Салімова.

За її словами проєкт дуже потрібний, адже навіть сьогодні, у більшій мірі, люди не знають, з чим зіштовхнулися ветерани та їхні родини або ВПО. 

“Зрозуміло, що людина, яка пройшла війну вона інша. Не така, як звичайна цивільна. Більшість у громаді цього не розуміють. На все це накладається проблема з працевлаштуванням. Постійно в маршрутках ветерани чують, що їх ніхто не посилав на війну. У багатьох підхід, що вони пішли туди за пільгами, за зарплатою. Про яку реінтеграцію може йтися, якщо ти це постійно чуєш. Плюс певна інертність самих ветеранів через емоційне вигорання. От так і виходить, що ветерани виключені. Запити суспільства до них дуже великі, а от сприйняття їх проблем немає. Ми завжди наголошуємо, що ветеран – це не про пільги, а в першу чергу – про соціальний договір між особою і державою на захист”, – резюмує керівниця ініціативної групи з Кропивницького.

Довідково: проєкт «Кава з ветераном і не тільки» – це своєрідна платформа для залучення ветеранів до активного громадського життя, яка демонструє, що кожна людина потенційно може зробити свій власний внесок у розбудову громади.

Читайте також : Гірська терапія: кропивницькі ветерани протягом чотирьох днів здолали п’ятдесят кілометрів

Для кропивницьких ветеранів влаштували реабілітаційну вилазку на водойму

Гірська терапія: кропивницькі ветерани тиждень проведуть просто неба у горах