05грудня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині учасник АТО бореться з туберкульозом за інноваційним дослідженням

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині учасник АТО бореться з туберкульозом за інноваційним дослідженням

 

21 10 21

Степан повернувся з зони проведення АТО до себе в Гайворонський район, намагався звикнути до мирного життя, задумувався над майбутнім, адже з дружиною розлучилися.

Як бути далі, як зібрати себе і знову жити?

У цю мить, здоров’я почало давати збій. Пішов обстежитися.

Діагноз: мультирезистентний туберкульоз. У голові одразу питання: чи вдасться подолати недугу.

У Кіровоградському обласному фтизіопульмунологічному медичному центрі (колишня назва – обласний протитуберкульозний диспансер) запропонували лікування за інноваційним дослідженням BРаL. Простіше кажучи: замість 12-18 місяців лікування туберкульозу, буде 6 місяців. Кіровоградська область - одна з небагатьох областей, які змогли долучитися до участі в даному дослідженні завдяки проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що реалізує благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), впроваджується РАТН.

"Клієнти, у яких лікарсько-стійкий туберкульоз мають можливість отримувати лікування новими протитуберкульозними препаратами режимом BРаL. Клієнта було обстежено перед початком лікування, а потім, за його згодою, направлено до державної установи «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України». Він отримав безкоштовну госпіталізацію, лікування та обстеження. А також безперебійне забезпечення протитуберкульозними препаратами на увесь курс лікування, щомісячний моніторинг за лікуванням. Організація «100 відсотків життя. Кропивницький» компенсує вартість проїзду до Києва і у зворотньому напрямку. Я надаю клієнту соціальний супровід. Також суттєва допомога для Степана та інших клієнтів, яких ми супроводжуємо в цьому проєкті, - це сертифікати на отримання продуктових наборів, адже розуміємо необхідність якісного харчування у боротьбі з захворюванням", – розповідає соціальна працівниця проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який фінансується USAID, впроваджується РАТН, Анна Шевченко.

Степан зараз проходить лікування, адже опісля планує повернутися додому, влаштуватися на роботу та побудувати міцну сім’ю.