16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Їм підкоряються екран, ефір, література: у Кропивницькому відкрили тематичну виставку

СУСПІЛЬСТВО

Їм підкоряються екран, ефір, література: у Кропивницькому відкрили тематичну виставку

16kar2897 86До дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, який буде відзначатися 16 листопада, науковці літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого підготували віртуальну виставку «Їм підкоряються екран, ефір, література».

В експозиції будуть представлені матеріали про письменників-земляків, які обрали своїм фахом теле- та радіожурналістику.

Історія свята розпочалася 16 листопада 1924 року, коли у Харкові в ефір вийшла перша в Україні радіопрограма. Відтоді працівники радіо відзначали цей день як професійне свято. Нині ж до них долучилися  телевізійники, представники інтернет-ЗМІ.

Теле- та радіожурналісти забезпечують інформаційну підтримку заходів, які відбуваються у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого, всіляко популяризують нашу діяльність. 

Серед письменників-краян, які успішно поєднували професійну діяльність із творчістю, є чимало відомих особистостей. Один із них – багаторічний і незмінний диктор Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії Микола Левандовський. Окрім того, Микола Євгенович – автор збірок поезії «Життя – польоту відчуття» (у співавторстві з В. Бреурошем, 2011), «Осенние раздумья» (2014).

Поет, прозаїк, публіцист, театрознавець Володимир Шурапов у 1968-1974 рр. працював старшим редактором Кіровоградської обласної студії телебачення. Подальшу роботу у театрі Володимир Петрович поєднував із творчістю. Він автор книг: «Мої лелеки» (1992), «Ніч над Інгулом» (1993), «Театру Марка Кропивницького 120» (2002), «Про що мовчить сцена» (2002), «Синьйор Монтеккі» (2003), «Театр Марка Кропивницького: минуле і сучасне» (2004), «Марко Кропивницький та його спадкоємці» (2010) та ін.

У редакції обласного радіо та телебачення у різні часи працювали Віталій Ципін, Леонід Народовий, Валерій Гончаренко, Дмитро Танський, Володимир Кобзар, Євген Желєзняков, Людмила Макей.

З 1969 року працював на Донецькому обласному телебаченні старшим, головним редактором літературного мовлення Віталій Юречко. Певний час був редактором сатиричного журналу «Е-мое!». Наприкінці 1990-х років створив телепередачу «Літературне перехрестя» та був її незмінним ведучим. Серед його художніх творів - вірші для дорослих і дітей.

Близько десяти років працював редактором Кіровоградського районного радіо Микола Пироженко. Його поезії з’являлися на сторінках обласних та республіканських періодичних видань, у колективній збірці «Молода пісня» (1965). Єдина збірка поезії М. Пироженка «Барви степу» побачила світ у 2004 році, через 10 років після смерті поета.

Поетеса, тележурналістка Людмила  Ніколаєвська тривалий час працювала старшим редактором Кіровоградської обласної телерадіокомпанії. Відома вона і як багаторічна ведуча телепрограми «Камертон душі».

В історію телебачення області вже вписані імена  Ніни Даниленко, Сергія Полуляха, Михайла Маєвського.

Нині одесит Олег Попов свого часу був редактором, автором програм обласного радіо «Пісенне перехрестя», Пісенний вирій», засновником та організатором обласного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької пісні «Пісенне перехрестя». Перу Олега Володимировича належать  поетичні збіроки: «Пісня на крилі» (1999), «Коли вже з осінню на ти» (2009), «Солодкий щем» (2010), «На покуті душі» (2012); художньо-публіцистичної повісті «Спогад на майбутнє» (2007).

На виставці представлені матеріали про медівників і письменників, які і сьогодні перебувають у вирі інформаційних подій: Олену Горобець, Василя Левицького, Кирила Поліщука.

З віртуальною виставкою можна детально ознайомитися на сайті музею за посиланням http://www.karpenkokarymuseum.kr.ua/kar228_u.html