05грудня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницькі спецпризначенці мають сертифікат про сумісність із підрозділами армій країн NATO

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницькі спецпризначенці мають сертифікат про сумісність із підрозділами армій країн NATO

77f99bab03421ebc

Підрозділ кропивницького 3-ого полку спецпризначення імені Святослава Хороброго SOLTG31 отримав сертифікат про сумісність із підрозділами армій країн NATO.

922add6d78b87e82

Про це розповів військовослужбовець полку Суспільному.

Бажання України вступити до військового Альянсу, який гарантує своїм членам безпеку через політичні та військові важелі, зрозуміле, надто після подій 14-ого року, коли Росією був анексований Крим, а на сході розпочалася війна. Зі свого боку NATO має свої вимоги до військових підрозділів країн, які хочуть вступити до Альянсу – вони мають бути відповідно підготовлені для колективної оборони від агресії. Кропивницький підрозділ спецпризначенців – другий зі складу Збройних сил України, який отримав сертифікат.

Чим відрізняється система підготовки NATівських військ від тої, яку застосовували в ЗСУ та яким стандартам відповідали, а яким ні кропивницькі спецпризначенці?

Робота з підготовки групи до проходження оцінювання почалась з кінця 2018 року, говорить Юрій.

"В першу чергу 14-й рік показав велику проблему з вогневою, тактичною, медичною підготовками. Стало зрозуміло, що реформування Збройних Сил України, які працювали за радянським зразком, неминуче".

У чому різниця між принципами роботи армії старого зразка та NATівськими стандартами, почали розуміти після початку навчань.

"Ми взяли за основу їх принципи підготовки спеціалістів, – розповідає Юрій. – Кожен має виконувати свою роботу – підривник, медик, розвідник, зброяр – відповідає за свою ділянку. В довоєнні роки було по іншому: є командир – це офіцер, який найбільш підготовлений, він закінчив інститут, і в нього є заступник, а основна маса військовослужбовців мала задачу виконувати накази командира. Завдання було – прийти до місця засідки, і зробити те, що буде вимагати командир. На даному етапі все змінилось – підготовка спеціалістів, ставлення людей до роботи, і підхід до кадрового відбору – наразі вимоги до кандидатів вищі, навіть до солдата".

aae07737cf45a353

Фото – звідси.