23травня2022

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Власник кропивницької кав’ярні пропонує посипати пішохідні зони кавовою гущею

СУСПІЛЬСТВО

Власник кропивницької кав’ярні пропонує посипати пішохідні зони кавовою гущею

260580516 611205516996397 6473384795377501193 n

Сьогодні, 23 листопада, на території Кропивницького та області випав перший сніг сезону. Він швидко розтанув.

Та взимку до опадів додадуться ще й ожеледь, ожеледиця. Тоді доцільно буде втілити минулорічний досвід власника кав’ярні «Ваніль» Володимира Кравчука, який успішно боровся зі зледенінням навколо свого закладу, посипаючи тротуар висушеною кавовою гущею.

Це досить екологічний варіант, адже кава, на відміну від солі, не псує взуття та ґуму, і, на відміну від піску, є безплатним матеріалом. Та ще й, після танення снігу, слугує добривом для землі.

Також кавова гуща безпечна як для домашніх тварин, яких вигулюють господарі, так і для бездомних котиків та собачок.

Володимир Кравчук пропонує міській раді та рестораторам Кропивницького об‘єднати зусиля і підійти до питання комплексно, щоб не викидати щодня кілограми цієї цінної сировини, а використати її з користю.

«Якщо представники комунальних підприємств забиратимуть кавову гущу у 8-10 кав’ярнях, а ще – на заправочних станціях, то це може бути 50-100 кілограмів сировини щодня», – підрахував Володимир Кравчук.

Для такої мети у кав’ярнях мають бути встановлені окремі урни, в які бариста протягом дня викидатимуть тільки кавову гущу.

Якщо кав‘ярні, ресторани та АЗС будуть готові надавати комунальному підприємству посипний матеріал, а міська рада візьме на себе організацію цього процесу, то кавовою гущею можна було б посипати як мінімум доріжки у парках, скверах та інших рекреаційних зонах міста, щоб не псувати грунт і захищати людей від падіння.