29січня2022

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Андрій Райкович: Є чималі досягнення й амбітні плани щодо розвитку Кропивницького на 2022 рік

СУСПІЛЬСТВО

Андрій Райкович: Є чималі досягнення й амбітні плани щодо розвитку Кропивницького на 2022 рік

263760524 3085649965057723 1004415096422084238 n

2 грудня після свого звіту Кропивницький міський голова Андрій Райкович відповів на майже два десятки запитань містян.

Вони стосувалися розвитку інфраструктури обласного центру, амбітних планів та щоденної рутинної роботи, пріоритетів та відмови від частини недочасних.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи планується встановлення пам’ятника героям Небесної Сотні та де саме він буде розташований: на намоленому місці чи де-інде, Андрій Райкович повідомив, що до реконструкції центральної площі обласного центру слід підходити особливо зважено, оскільки це "обличчя" міста.

"Ми будуватимемо площу не за моїми планами, а за високофаховим проєктом, попередньо обговоривши всі деталі з фахівцями. Реконструкція стане знаковою подією і звісно ж ми вшануємо героїв Євромадану, які віддали те найцінніше, що в них було, власні життя", – зазначив Андрій Райкович.

Деталізував очільник і заходи енергоефективності та безпеки в місті.

"Основний акцент наступного року буде спрямований на тепломодернізацію. Десь З10-320 мільйонів гривень  – бюджет нашого міста, в його межах і будемо капітально ремонтувати систему теплопостачання. Сьогодні наше котельне обладнання працює з низьким коефіцієнтом корисної дії. Теплова система становить менше 40 відсотків ККД, тому фахівці обрахують можливі варіанти і скажуть, що нам робити з теплогенерацією, внутрішньобудинковими розводками, їх треба замінити на сучасні й ефективні. Паралельно треба створювати нові управлінські системи в житловому фонді. Лише для ОСББ держава делегувала виняткове право залучати пільгові кредитні ресурси на тепломодернізацію з державним погашенням після завершення проєкту: теплосанації, зміни вікон-дверей, утеплення. Управління економіки та ЖКГ працюють над цими питаннями постійно, проводять роз’яснювальну роботу. Важливо, аби люди перестали озиратися назад і розпочали жити за новими правилами. У міському бюджеті теж заклали порядка 5-6 мільйонів гривень на підтримку ОСББ", – доповів міський голова.

Програма "Безпечне місто" також діятиме та удосконалюватиметься наступного року. Відеокамери встановлюють і вони працюють, оскільки нині проєкт адаптований до правоохоронних вимог. Відеофіксація в місцях масових зборів людей – у пріоритеті.

Зупинився очільник міста й на альтернативному обігріві дитячих садків, йдеться про автономне прорезервне електроопалення в міжсезоння, – над цим питанням уже працюють відповідні служби. Це всього 100 тисяч гривень на електрокотел – це не критично для міського бюджету, наголосив мер.

Люди дякували за громадський бюджет, що дозволяє розвиватися місту, поліпшувати фізичну реабілітацію дітям з інвалідністю тощо.

"Усі податки будуть сплачувати в державну казну та до місцевих бюджетів", – зазначив міський голова, відповідаючи на запитання щодо того, куди йтимуть податки майбутнього МакДональдзу.

Висока якість обслуговування у маршрутних таксі – одна з умов підняття тарифів за проїзд у місті. Нині відпрацьовують та аналізують договори на наступний рік. Остаточне рішення про зростання тарифів ще не прийнято. Наводитимуть порядок і з перевезенням песажирів у вечірні години.

"Сміттєперобний завод – це надзвичайно серйозно. Його проєктуванню передує складна робота. Сміття лише нашого міста для відкриття переробного підприємства – замало. А приймати сто тисяч тонн сміття з інших міст – екологічно непотрібно. Зі сміттям у місті ситуація контрольована, звалище наше не димить, як то бувало раніше, тверді побутові відходи ущільнили, проводиться рекультивація землі, працюють сортувальні станції на полігоні. Ситуація контрольована", – зауважив Андрій Райкович, відповідаючи на запитання щодо відсутності сміттєпереробного заводу на території обласного центру.

Торкнулися й питання міських довгобудів, що несуть соціальні загрози. З 19 об’єктів незавершеного будівництва, 10 огороджено, паспортизовано й із власниками проводять перемовини, ще 9 – у роботі. Поступово все ввійде в законне русло.

Тож, є чималі досягнення й амбітні плани розвитку Кропивницького, які обов’язково втілять у життя. Без команди та мешканців міста все це було б неможливим, вважає міський голова. Він наголосив. що має з ким і має для кого реалізувати намічене.

Читайте також: