25травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Воїну – гідна праця: ветеран із Кіровоградщини отримав сертифікат на навчання

СУСПІЛЬСТВО

Воїну – гідна праця: ветеран із Кіровоградщини отримав сертифікат на навчання

12воїн2

Колишній військовослужбовець із Кіровоградщини отримав грант на 400 євро для проходження навчання.

Тепер двадцятидев’ятирічний мешканець Новгородківської громади Олександр Задорожний впевнений, що міжнародний проєкт «Воїну– гідна праця» діє.

Задля підвищення конкурентоспроможності на ринку праці обрав для себе онлайн-курси з вивчення англійської мови.

Олександр за освітою – інженер з керування й обслуговування авіаційних систем. Професію здобув у Національному авіаційному університеті. Навчаючись у виші, пройшов повний курс за програмою підготовки офіцерів запасу (військову кафедру). У четверту хвилю мобілізації був призваний на військову службу до Збройних Сил України.

Понад рік добросовісно служив на сході України у складі 16-ої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України на посаді "передовий авіанавідник".

У статусі учасника бойових дій Олександр повернувся додому, де в подальшому підписав контракт на проходження військової служби у військовому комісаріаті та наступні п’ять років, проходив службу на різних посадах в оперативному командуванні «Південь» (ОК «Південь», в/ч А2393) та Новгородківському районному територіальному центрі комплектування (військовому комісаріаті). Після закінчення контракту вирішив спробувати себе у цивільному житті.

Вирішивши усі побутові проблеми, одним із найперших завдань у Олександра стало працевлаштування.

Під час вебінару, що проводився обласним центром зайнятості за участі ГО «Центр вільних людей», чоловіка зацікавила інформація про проєкт «Воїну – гідна праця», що реалізовується за підтримки представництва міжнародної організації з міграції в Україні та Європейського Союзу.

«Я дізнався про те, що учасники бойових дій можуть отримати грант до 400 євро на проходження навчання, а це реальна можливість отримати цільове фінансування на професійний розвиток. Тож спробувати – це було моє принципове завдання», – зауважив атовець.

Безробітний ознайомився з критеріями відбору, з його етапами.

«Тож у мене все попереду: навчання та нові професійні перспективи. Всім раджу не зволікати, а використовувати наявні можливості для власного майбутнього, адже це – шанс змінити своє життя на краще. Читайте, прислухайтесь до інформації, якої зараз вдосталь, і використовуйте кожну хвилину з користю», – радить Олександр побратимам, які стоять на порозі вибору.

Читайте також: