29січня2022

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кіровоградщина: 27 суб’єктів господарювання повернули споживачам кошти за неякісний товар

СУСПІЛЬСТВО

Кіровоградщина: 27 суб’єктів господарювання повернули споживачам кошти за неякісний товар

ffe1991fca173b5b449421f2bfcb87a0 L

Протягом 2021 року до управління захисту споживачів Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло 650 звернень громадян стосовно придбання/замовлення неякісних товарів чи послуг та порушення їхніх прав як споживачів.

У ході розгляду звернень фахівцями Держпродспоживслужби суб’єкти господарювання повернули споживачам кошти за неякісні товари та послуги на загальну суму 386 437 грн.

"За минулий рік спеціалісти управління перевірили дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів у 138 суб’єктів господарювання, з них у 57 випадках були складені відповідні акти, ще 27 суб’єктів господарювання відновили права споживачів шляхом повернення коштів за продукцію або заміни товару на новий", – зазначили в Держпродспоживслужбі.

До того ж 5 суб’єктів господарювання створили перешкоди в допуску посадових осіб до здійснення перевірки (м. Кропивницький, м. Олександрія, с. Попівка Онуфріївської  ТГ), що було зафіксовано працівниками правоохоронних органів.

Під час перевірок управління захисту споживачів перевірено безпеку нехарчової продукції на 1 273 048 грн, з них забраковано товари на 197 540 грн.

"Управління захисту споживачів постійно працює в напрямку запобігання порушенням прав споживачів шляхом здійснення інформаційної та консультативної діяльності, проведення навчальних семінарів для громадян та суб’єктів господарювання. Так протягом 2021 року за особистими консультаціями до спеціалістів звернулися 314 споживачів", – зазначили в управлінні.

Для отримання консультацій із питань захисту прав споживачів, допомоги в оформленні заяв відповідно до встановлених вимог законодавства, у випадку порушення прав як споживача, звертайтеся до Консультаційного центру захисту прав споживачів у Кіровоградській області:

  • за телефоном: (0522) 32 14 58
  • за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабінет 410
  • на електронну поштову скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.