24квітня2024

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кіровоградській обласній адміністрації пояснили, як переселенцям отримати медичну допомогу

СУСПІЛЬСТВО

У Кіровоградській обласній адміністрації пояснили, як переселенцям отримати медичну допомогу

20756

МОЗ врегулювало питання надання первинної медичної допомоги внутрішнім переселенцям під час воєнного стану – це стосується тих, хто переїхав чи вимушено змінив місце проживання.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко.

«Згідно з наказом МОЗ, українця зі статусом внутрішньо переміщеної особи може бути прийнято в будь-якій лікарні, якщо вона може забезпечити відповідне лікування. Усі постачальники медичних послуг зобов'язані надавати медичні послуги всім, хто звертається за місцезнаходженням», – зазначив він.

Тепер постачальники першої медичної допомоги повинні забезпечити: ведення обліку переміщених осіб, які звертаються за отриманням первинної медичної допомоги; надання первинної медичної допомоги та медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані з числа переміщених осіб; проведення вакцинації відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень.

Надання медичної допомоги переселенцям у невідкладному стані, а також проведення ним та їхнім дітям вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень не вимагатиме наявності у таких пацієнтів декларації з сімейним лікарем.

Очільник департаменту додав, що у певних випадках постачальники медичних послуг не мають права наполягати на необхідності подання декларації.

Цей наказ діє на час воєнного стану на всій території України.

Читайте також: