25травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивничан та жителів області застерігають від дій кібершахраїв

СУСПІЛЬСТВО

Кропивничан та жителів області застерігають від дій кібершахраїв

281642424 380612467442064 1165500308196736014 n

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA у соціальній мережі Facebook виявила шахрайську сторінку, що імітує ресурс програми “ТСН”.

На сторінці запрошують взяти участь в опитуванні, перейшовши за посиланням, та отримати “грошову допомогу в рамках соціальної програми ООН”. Надалі користувачеві пропонується надати персональні дані та здійснити додатковий платіж, в результаті чого дані його платіжної картки будуть скомпрометовані.

Для того, аби не стати жертвою кібершахраїв, слід дотримуватися простих рекомендацій:

1. Ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах, а також налаштуйте контроль руху коштів (підключіть SMS-інформування, встановіть ліміти на операції).

2. Якщо дані картки помилково введено на шахрайському веб-сайті — НЕГАЙНО слід заблокувати платіжну картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначені на звороті картки) або через інтернет-банкінг.

3. Скористайтеся основними порадами платіжної безпеки Національного банку України https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/ та правилами кібергігієни https://cert.gov.ua/recommendation/31.