05липня2022

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Навіщо фіксувати всі воєнні злочини проти довкілля та втрати дикої природи

СУСПІЛЬСТВО

Навіщо фіксувати всі воєнні злочини проти довкілля та втрати дикої природи

282515667 5317656101588960 3389308022718029799 n

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну спричинило вже 248 випадків потенційної шкоди довкіллю.

Про це повідомила керівниця відділу клімату ГО "Екодія" Євгенія Засядько під час онлайн-дискусії «Екологічні хроніки: як вторгнення РФ впливає на довкілля України», організованої за підтримки Journalismfund.eu.

Учасники зібрання, серед яких були й журналісти ЗПУ, дізналися, наскільки непоправно шкодить екології України російська агресія.

Тож, нині важливо фіксувати всі воєнні злочини проти довкілля та втрати дикої природи, щоби вимагати компенсації збитків.

Як це  грамотно робити, з'ясовували учасники дискусії. 

Про загальну картину наслідків війни РФ проти України — від техногенних аварій до пошкоджень об'єктів природно-заповідного фонду — розказала радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та голова ГО Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League Тетяна Тимочко.

Голова Української природоохоронної групи – UNCG Олексій Василюк розповів про поточні та потенційні втрати дикої природи. А також — про героїзм працівників заповідника «Асканія-Нова», які, попри війну, не залишили природоохоронної території та максимально її оберігають.

А журналістка-розслідувачка Мар'яна Сич порадила, як створювати якісні матеріали на екологічну тематику. Важливо збирати свідчення простих людей, аби матеріали про військові злочини РФ проти довкілля можна було подавати в міжнародні суди — наголосила Мар’яна.

https://www.facebook.com/internewsukraine/

Читайте також: