02червня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Зміна назв вулиць у Кропивницькому не несе необхідності містянам відразу змінювати дані в реєстрах

СУСПІЛЬСТВО

Зміна назв вулиць у Кропивницькому не несе необхідності містянам відразу змінювати дані в реєстрах

38825 368x264 2Триває процес зміни назв вулиць, провулків, площ, пов’язаних з росією чи історією комуністичного руху.

Кропивницький  наполегливо звільняється від топонімічної окупації і наповнюється українськими сенсами, зазначили в пресслужбі міської ради.

Кропивничани активно долучаються до цієї важливої роботи, пропонують власні варіанти місцевих топонімів та обговорюють об’єкти, яким їх варто присвоїти. У той же час в соціальних мережах від містян іноді з’являються перестороги щодо значної вартості процедур перейменування як для міського бюджету, так і громадян – власників будівель, підприємців та юридичних осіб.

Такі повідомлення є відверта маніпуляція думкою людей. Ні бюджету, ні мешканцям міста не доведеться витрачатися.

За роз’ясненням юридичного управління міської ради, зміна назв вулиць, провулків, проспектів, площ у Кропивницькому не несе за собою необхідність обов’язково і терміново  змінювати дані в установчих документах чи місця реєстрації.

Так, мешканцям Кропивницького не потрібно відразу вносити зміни про реєстрацію свого місця проживання до паспорту громадянина України у зв’язку із перейменування топоніму, в якому зареєстроване його місце проживання. Але при необхідності кожен кропивничанин може отримати витяг з реєстру територіальної громади, із зазначенням нових даних про своє місце реєстрації.

Також, відсутня необхідність в отриманні нових або вносити зміни до правоустановчих документів на нерухоме майно, що належить фізичним чи юридичним особам, наприклад свідоцтва про право власності на будинок, квартиру.

Для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які зареєстровані у  Кропивницькому обов’язок щодо зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань місця знаходження/місця проживання також відсутній. Разом з цим, у випадку, якщо суб’єкт господарської діяльності звертатиметься до державного реєстратора, він може одночасно привести місцезнаходження/місце проживання у відповідність до нових назв топонімів.

Інформація про перейменування вулиць буде автоматично відображена у відповідних реєстрах, зокрема у таких, як: Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

У випадку необхідності внесення змін до документів у зв’язку із процесом перейменування топонімів мешканцям слід звертатись до Центру надання адміністративних послуг у форматі “Прозорий офіс” міста Кропивницького за адресою вул. Архітектора Паученка, 41/26.

Читайте також: