17серпня2022

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Що погіршує роботу внутрішньобудинкових мереж каналізації у Кропивницькому

СУСПІЛЬСТВО

Що погіршує роботу внутрішньобудинкових мереж каналізації у Кропивницькому

На зображенні може бути: на відкритому повітрі

Усе частіше стаються аварії на мережах водовідведення через засмічення та потраплянням до системи сторонніх предметів.

Про це, за інформацією відомчої пресслужби, повідомив начальник головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради Віктор Кухаренко.

Він звернувся до жителів міста з проханням дотримуватися правил користування системою водовідведення.

"До мереж водовідведення кидають предмети та речовини, заборонені правилами користування каналізаційними мережами (харчові відходи, ганчір’я, предмети особистої гігієни тощо). Нецільове використання сантехнічних вузлів призводить до погіршення роботи внутрішньобудинкових мереж каналізації, а також засмічення зовнішньобудинкової мережі. В подальшому це стає причиною зменшення прохідності каналізаційних трубопроводів і виникнення аварійних ситуацій, через засмічення стічні води піднімаються на поверхню, відбувається вилив нечистот, у тому числі до підвалів житлових будинків. Переважної більшості проблем можна уникнути, якщо навчитися грамотному водокористуванню", – зазначив Віктор Кухаренко.

Грамотне водокористування – це виконання декількох нескладних правил. У першу чергу, необхідно відділяти тверді відходи від рідких. Неприпустимо засмічувати очисну систему такими відходами і в таких обсягах, з якими вона просто не здатна впоратися.

У міськраді нагадали про елементарні правила користування каналізаційними мережами:

1. Забороняється скидання до системи каналізації будь-яких харчових відходів, решток продуктів тощо.

2. Забороняється кидати в унітази пісок, будівельне сміття, сухі й розведені будівельні суміші і їх залишки, ганчірки, вату, предмети особистої гігієни, кістки, скло, металеві й дерев’яні предмети, шерсть та волосся, використані медичні маски та рукавички, вологі серветки, пакети та упаковки; а також легкозаймисті рідини, кислоти, мастила.

3. Забороняється кидати в унітази будь-які наповнювачі котячих туалетів, адже силікагелеві, мінеральні, бентонітові та деревні наповнювачі нещадно засмічують каналізаційну мережу.

4. Забороняється користуватися мийками, умивальниками, унітазами, посудомийними й пральними машинами у випадку засмічення в каналізаційній мережі, тобто забороняється робити будь-який злив води в каналізацію до усунення засмічення.

5. Негайно повідомляти аварійні служби Кропивницького ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград» та житлово-експлуатаційні організації (ОСББ, ЖБК) про всі несправності системи водопроводу й каналізації.

6. Оберігати санітарні прилади й відкрито прокладені трубопроводи від ударів і механічних навантажень; пластмасові труби (поліетиленові каналізаційні стояки) від впливу високих температур, механічних навантажень, ударів, нанесення подряпин.

7. При засміченні поліетиленових каналізаційних труб забороняється користуватися сталевим дротом, пластмасові трубопроводи прочищати відрізком поліетиленової труби діаметром до 25 мм або твердим гумовим шлангом. Недотримання цих елементарних вимог збільшує кількість засмічень, що призводить до уповільнення їх ліквідації комунальними службами. В результаті цього, через безвідповідальність декількох мешканців страждає весь будинок.

Пам’ятайте головне – каналізація призначена для відведення стоків і рідких відходів.