02грудня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У кропивницькому музеї виступив композитор зі славнозвісної Баштанки (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

У кропивницькому музеї виступив композитор зі славнозвісної Баштанки (ФОТО)

P1010194                                   

Сьогодні, 18 серпня, у міському літературно-меморіального музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся  вечір авторської пісні «Пісенні обрії Віктора Коваленка».

Це вже другий захід із циклу музейних проектів,  присвячених Дню незалежності України.                                                               

P1010229

Віктор Коваленко – виконавець  і композитор, член Національної спілки журналістів України, Спілки композиторів Миколаївщини. Має технічну освіту, проте все життя пов’язане з музикою. Вперше вийшов на сцену у п’ять років, і, хоча, ця подія не зовсім запам’яталася маленькому артисту, стала для нього визначальною і  спонукало згодом  вступити до місцевої музичної школи. У студентські роки створив ВІА, був учасником  різних музичних ансамблів. Особливо теплі спогади у В. Коваленка залишилися про ВІА «Золота осінь», в якому він грав під  час служби в армії.  

До початку війни жив у містечку Баштанка Миколаївської області. З перших днів війни, коли його рідне місто почали обстрілювати, переїхав до Кропивницького, де мешкає і нині. Як і з часів Майдану 2014 року Віктор Георгійович продовжує пропагувати українську пісню. Він учасник багатьох фестивалів, зокрема «Калиновий спів» у Кропивницькому. Лауреат гран-прі фестивалів «Прибузькі голоси» (Первомайськ, 1994), Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Мій рідний край» (Братський район Миколаївської області, 2012), «Пісенний драйв» (Очаків, 2019), гумористичного пісенного фестивалю «Шкварочка» (Очаків, 2020) та інших.

Координатор клубу «Баштанські барди», який діє у його рідному місті з 2018 року. Був одним із учасників літературно-мистецького об’єднання «Роксолана» при районному будинку культури. У Кропивницькому Віктор Коваленко не залишається осторонь мистецького життя, бере участь у різноманітних проектах. Нещодавно став членом творчого об’єднання «Парус».   

Гостям зустрічі Віктор Георгійович представив відеоролик, який розповідає про основні віхи його творчою діяльності. У виконанні барда звучали як його власні пісні, так і пісні  на слова інших авторів.

Чимало добрих слів на адресу Віктора Коваленка  прозвучало від поетеси Олени Надутенко та вдячних слухачів. Музичним подарунком гостю з Миколаївщини стали пісні «Яблука в саду» на слова Віктора Ганоцького та «Ой, у лузі червона калина» у виконанні сімейного дуету Валентини та Бориса Притул «Лебедина вірність».

P1010258