03жовтня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На кожному весіллі у Кропивницькому дякують ЗСУ (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

На кожному весіллі у Кропивницькому дякують ЗСУ (ФОТО)

d92335d4b37c40ff 1

Весілля під час війни також справляють. Можливо, не так помпезно, як у мирний час, але людиі закохуються й під вінець ідуть.

А ще зменшують кількість гостей, гучні гуляння замінюють на сімейні вечері, замість весільних суконь та костюмів – віддають перевагу вишиванкам, розповіли на Суспільному.

Так нині у Кропивницькому відзначають весілля. Після російського вторгнення в Україну формат святкувань змінився, поділилася ведуча свят Катерина Лунгул.

Влаштувати весілля завадила війна

Чоловік Яни Пшеніциної освідчився їй 2 січня цього року на Софіївській площі у Києві. Святкувати весілля планували 22 вересня. Однак усі плани закоханих змінила війна. 15 березня Артема мобілізували, на початку квітня стало відомо, що після навчань його відправлять на фронт.

"У зв'язку з цим ми вирішили розписатись 22 квітня. Я придивлялася сукню, хотіла замовити собі вишиванку. Але 8 квітня о 9 ранку Артем подзвонив і сказав, щоб об 11:00 я була біля їхньої частини. Я спершу незрозуміла для чого, подумала, що йому треба передати якісь речі, але тут він мені говорить: "Треба дві обручки".

Придбати вишиванку Яна не встигла, тож виходила заміж у штанах та піджаку. Обручки купила у церкві. Біля серця прикріпила жовто-блакитну стрічку, взяла з собою прапор України та колосся пшениці.

"Звісно, ми плануємо ще відсвяткувати наше весілля. Після перемоги України обов'язково одягнемо вишиванки, купимо золоті обручки і влаштуємо свято зі своїми рідними та друзями".

Вишиванки одягають, як наречені, так і гості

b6869e9c4b21a205

Від 24 лютого кропивничани почали святкувати весілля у вузькому колі гостей, говорить ведуча свят Катерина Лунгул. Якщо раніше запрошували від 80 до 120 людей, то нині найчастіше до півсотні найближчих рідних та друзів.

"Раніше молодята найчастіше обирали європейський варіант святкування, нині віддають перевагу українському формату. Тепер весілля – це здебільшого сімейна вечеря, а не гучна гулянка. Нині тренд на українське вбрання – вишиванки, як у гостей, так в наречених. Це виглядає дуже колоритно та красиво. Якщо люди танцюють, то тільки під українську патріотичну музику та та закордонну".

До початку російського вторгнення у ведучої були заброньовані на проведення святкувань усі п'ятниці та суботи з червня по вересень. З 24 лютого замовлення відмінили.

"Я почала працювати з початку червня. На весілля приїхала з прапором України, для мене це було щось особливе. До цього я волонтерила. Мені було ще й морально важко проводити святкування, тому що мій чоловік воює на фронті. З початку літа кропивничани уже почали потрошку планувати святкування. У мене кожна третя пара, де наречений – військовий".

На кожному весіллі дякують ЗСУ

За словами Катерини, нині люди цінують, що можуть збиратись за столом та святкувати весілля. Багато теплих слів наречені говорять своїм батькам, багато пісень лунає про родину.

"Коли закінчується святкування весілля, я завжди звертаюсь до присутніх з проханням, не забувати допомагати Збройним силам України. Адже завдяки нашим військовим, яким нині дуже важко, ми маємо можливість у Кропивницькому збиратись та влаштовувати сімейні свята".

За інформацією начальниці обласного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Раїси Дайдакулової, на Кіровоградщині у 2021 році одружилися 2605 пар. За 8 місяців 2022-ого – 4392.

Фото – звідси.