25березня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На фронті є постійна потреба у спальниках, – кропивницький журналіст-волонтер (ФОТО, ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

На фронті є постійна потреба у спальниках, – кропивницький журналіст-волонтер (ФОТО, ВІДЕО)

327916384 505123241735554 5342408676452378174 n

На тисячу зимових спальних мішків для українських військових, які захищають Україну на передовій, збирає гроші кропивницький журналіст Дмитро Семенюк.

У рамках організованої ним акції "Зігрій український фронт" бійцям передали вже майже сотню мішків, зібравши за місяць майже 200 тисяч гривень, розповів волонтер Суспільному.

Нині Дмитро Семенюк – керівник громадської організації "Волонтерський інформаційний фронт", яка допомагає волонтерським організаціям:

"Почав волонтерити, як і більшість, 24 лютого. Але обрав напрямок допомоги саме організаціям, які допомагають військовим. Зменшую тим самим навантаження на них".

Акцію започаткував після телефонної розмови з бійцем:

"Військовий знайшов наклейку з моїми контактами в літньому спальному мішку, зателефонував. Попросив хоча б один зимовий спальник на п’ятьох бійців. Тому все, що зберу в рамках акції, відправлю виключно на передову. Спальники для військових, так звані "натівські" зразки, не горять. Але ті, що мають наші хлопці, горять, тому потреба в них є постійна. Про це свідчить статистика по бійцях з обмороженнями".

Перша партія зимових спальників від Дмитра становила понад 30 спальних мішків, друга – пів сотні. Кожен коштував близько двох тисяч:

"Я – маркетолог за освітою, працював журналістом – вмію керувати інформацією. Якщо треба, щоб я у людей асоціювався зі спальниками і, умовно, замість моєї голови люди бачили спальник, я буду робити все, щоб так було – щоб я йшов вулицею і людина, побачивши мене, підходила і казала, що знає мене, знає, що я збираю на спільники і давала гроші, щоб я їх купував для бійців".

Військовим відправляють туристичні спальники, розраховані на комфортне перебування в них за зовнішньої температури мінус 15 градусів:

"Я перевірив їх на собі. Спальники для акції шиють найкращі виробники, та з жодним з них я не дружу – вони конкурують. Усе прозоро – про кожну копійку звітую. Гроші не мої, гроші – людей. Дайте нам нормальний спальник, дайте нормальну ціну – матимете заробіток".

Відправляють бійцям й передані спальні мішки. Якщо трапляються літні – їх утеплюють та шиють для них чохли.

Світлина та відео –

зі сторінки Дмитра Семенюка у фейсбуці

Читайте також: Кропивницькі волонтери збирають кошти на зимові спальники для ЗСУ