20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницький: провели у засвіти лицарів честі (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницький: провели у засвіти лицарів честі (ФОТО)

343758638 535408618796849 491175049329644128 n

Сьогодні, 28 квітня, у Кропивницькій громаді знову скорботний день.

На Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища містяни провели у засвіти тих, хто на щиті повернувся з бою.

39-річний заступник командира штурмового батальйону Євгеній Гненний загинув 21 квітня в районі Костянтинівки Донецької області.

"Ми пам’ятаємо його надзвичайно чесним, добрим, творчим, гарно вихованим, яскравим хлопцем. Коли на самому початку війни на фронт йшли перші добровольці, всі знали, що він буде серед них. Так його виховали батьки. Женя дуже добре й багато навчався, за що б він не брався, у нього виходило все. Явний лідер, був дуже активним в шкільному житті, переможець численних олімпіад. Після школи навчався митній справі, під час навчання познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мариною, привіз її до рідного міста. Свого сина Максима віддав навчатися до нашої школи", – поділилася спогадами про Євгенія Гненного виконуюча обов’язки директора ліцею природничих наук Оксана Черепій.

Капітан-лейтенант Олександр Чернігов, 26-річний командир групи, загинув 24 квітня в Бахмуті.

"Він із родини військових, своє життя теж присвятив службі народу України. Був добрий до людей і завжди приходив на допомогу тим, хто її потребував. Вірний товариш, надійний бойовий побратим, справжній воїн, лицар честі", – розповів про Олександра його побратим.

Життя старшого солдата, старшого оператора розвідувального відділення Юрія Семенова обірвалося 6 березня 2022 року в Донецькій області. Йому було 32 роки.

"Юрій боронив Україну в зоні проведення АТО, ще тоді робив все, аби росіяни не вдерлися до його рідної Волновахи. Сталося так, що рік тому він і загинув неподалік цього міста. Дуже гарна, щира, товариська людина була. Величезна втрата для нас", – поділилися болем друзі загиблого героя.

Водій мінометного розрахунку, старший сержант Юрій Легчаков загинув 8 жовтня 2022 року під час боїв за визволення Херсонщини.

"Чудова людина, справжній патріот. Ми дружили родинами. Йому було 53 роки, але він не заходів відсиджуватися за спинами молодих хлопців. У перші дні вторгнення записався в тероборону, потім пішов на війну. Мені розповідали його побратими, що він не один раз, ризикуючи життям, рятував їх. Воював у Сіверськодонецьку, Лисичанську потім в Херсонській області. Без батька залишилися два сина", – розповів кропивничанин Віктор Тітко.

Серце 44-річного старшого сержанта, морського піхотинця, командира відділення Сергія Педана зупинилося 23 квітня 2023 року.

"Він був людиною, яка дуже любила життя, чесний, відкритий, привітний. У нього чудова донька, якій скоро має виповнитися 16 років. Воював в АТО, потім повернувся до мирного життя. Коли відбулося повномасштабне вторгнення, пішов добровольцем незважаючи на проблеми з серцем", – згадала кропивничанка Світлана Шнур.

Панахиду за загиблими відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.