02грудня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Вічна пам’ять: кропивничани навколішки попрощалися з героїчними захисниками-земляками ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Вічна пам’ять: кропивничани навколішки попрощалися з героїчними захисниками-земляками ФОТО)

 347401203 795077588633512 4705121868540820808 n

Сьогодні, 23 травня, Кропивницький знову у жалобі.

Містяни з почестями провели в останню путь земляків-героїв: старшину I статті Володимира Ленченка, солдатів Сергія Фіщука і Володимира Дідика та сержанта Сергія Черната.

Вічний спочинок вірні сини України знайшли на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища.

71747819758 n 1

Володимир Ленченко, 46-річний головний сержант стрілецького взводу, загинув 12 травня в районі Часового Яру Донецької області. Без батька залишилися двоє синів.

"У 1994 році Володимир закінчив кропивницьку школу-ліцей №25. Потім була строкова служба в морській частині прикордонних військ. Після демобілізації продовжив навчання, отримав дві вищі освіти. Тривалий час працював в технічному університеті, допомагав працевлаштовуватися випускникам. Останніми роками жив і працював за кордоном, але коли почалася повномасштабна війна, повернувся в Україну щоб стати на її захист. Чудовий сім’янин, вірний друг, був надійною опорою для рідних і близьких. Втрата такої людини залишила нескінченний біль та порожнечу в серцях тих, хто мав щастя знати його. Ми завжди пам’ятатимемо нашого героя", – розповіли рідні і друзі загиблого.

Сергій Фіщук був стрільцем-снайпером, 40-річний воїн загинув 15 травня в Покровському районі Донецької області.

"Був просто хорошою людиною, мав чимало друзів. Ми багато років працювали з ним поряд на Критому ринку, жодного поганого слова сказати не можемо. Отримав повістку, не ховався, не хитрував, чесно пішов виконувати свій обов’язок перед країною", – повідали колеги Сергія Фіщука.

У 55 років пішов воювати з росіянами Володимир Дідик. У червні 2022 року одні із найгарячіших боїв точилися у Тошківці Сіверськодонецького району Луганської області. Він бився на передовій, в самому пеклі, з якого не судилося повернутися.

"Яким він був? Справжнім чоловіком, котрий не злякався, взяв автомат і пішов добровольцем захищати свою країну. Лише це одне багато про що каже. Жодного разу нікого не підвів, сказав — зробив. Ми разом із ним були в тому бою, 10 червня. Він потрапив під кулеметний обстріл, який кацапюри вели з бронетехніки. Загинув, як герой, – поділився побратим Володимира Дідика.

Головний сержант Сергій Чернат загинув 10 серпня у Мар’їнці Донецької області.

"Разом із Сергієм ми працювали на Інгульській шахті, він був касиром профспілкового комітету. Хороший товариш, стояв за колектив. Жодного разу нікому не відмовив у допомозі. Дуже творчий, писав вірші, створив групу КВК, яка неодноразово виборювала призові місця на змаганнях серед колективів гірничої галузі. Був мобілізований, спочатку проходив службу в територіальному центрі комплектування, потім його перевели до стрілецького батальйону", – так про Сергія відгукнувся його колега, який також нині служить в ЗСУ.

Панахиду відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.