23липня2024

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Будівлі храму Успіння пресвятої Богородиці передали в оpенду Кpопивницькій єпаpхії ПЦУ (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Будівлі храму Успіння пресвятої Богородиці передали в оpенду Кpопивницькій єпаpхії ПЦУ (ФОТО)

347240376 188756167455041 4116828437052874638 n

У Кpопивницькому передали храм до ПЦУ.

Учора, 26 травня, на тринадцятому пленарному засіданні дев’ятої сесії депутати прийняли рішення про передачу в оpенду Кpопивницькій єпаpхії Пpавославної цеpкви Укpаїни комплексу будівель храму, що на Новомиколаївці, повідомили в міськраді.

"Кропивницька міська рада погодила передачу в оренду храмової споруди у Кропивницькому, що належить до комунальної власності, для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній на пільгових умовах без проведення аукціону з орендною платою 1 гривня в рік, на 5 років, релігійній організації «Управління Кропивницької єпархії Православної Церкви України»", – йдеться в повідомленні.

За словами начальниці управління комунальної власності міської ради Алли Паламаренко, комплекс будівель загальною площею 358,4 кв м – за адресою вул. Авіаційна, 63-а – був безоплатно прийнятий в комунальну власність рішенням Кропивницької міської ради від 4 травня 2023 року.

"Релігійні громадами Православної Церкви України на території Кропивницької громади мають два типових храми, третій храм перебуває у стадії будівництва, та два пристосованих невеликих приміщення. Двох храмів замало для участі вірян у богослужіннях. Кількість людей, які цього року відвідали, наприклад Свято-Володимирський храм ПЦУ, на Вербну неділю та Великдень, була надзвичайно великою, черга людей вишикувалась вдовж вулиці Арсенія Тарковського з обох боків. Автомобільний рух був перекритий. Враховуючи ситуацію у державі, можна передбачити, що кількість віруючих буде зростати, а кількість храмів у Кропивницькому не задовольняє потреби віруючих даної конфесії", – пояснила Алла Паламаренко. 

Православна Церква України у 2018 році отримала Томос про автокефалію, який надав їй статус повноправної і самоврядної адміністративної частини єдиної Вселенської православної церкви без посередництва інших помісних церков.

Довідково: храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований у православному архітектурному стилі за православними канонами та традиціями. Тому логічним є те, що звершувати богослужіння в даному храмі має саме Православна Церква України, яка звернулася із заявою щодо оренди цього храму у встановлений законодавством спосіб.

Читайте також:  Міський голова Кропивницького вважає, що українці мають право молитися і сповідуватися в українських храмах

Андрій Райкович заявив про рішення передати храм до Православної Церкви України

У Кропивницькому підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу, немає