16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Алеї почесних воїнських поховань у Кропивницькому облаштують в одному стилі

СУСПІЛЬСТВО

Алеї почесних воїнських поховань у Кропивницькому облаштують в одному стилі

347250688 3439592539691907 1747592923638187674 n

Алеї почесних воїнських поховань на Рівнянському і Далекосхідному кладовищах у Кропивницькому реконструюють і облаштують в одному стилі.

Усі пропозиції з облаштування території Алей і пам’ятників героям узгодили з родичами загиблих воїнів.

Про це повідомив заступник міського голови Олександр Вергун під час брифінгу у міській раді.

"Робота над проєктом реконструкції секторів для почесних поховань військовослужбовців розпочалася торік, розробником-підрядником стало ТОВ “Енергоплюс-Люкс”. Обидві Алеї облаштують в одному стилі. Меморіальний комплекс на Далекосхідному кладовищі, це власне, той сектор, де зараз і відбуваються воїнські поховання, згідно з проєктом реконструкції буде ідентичний до комплексу на Рівнянському кладовищі — матиме вхідну групу з іменами всіх похованих воїнів, з алеями, доріжками між могилами, з огорожею. Із протилежного боку передбачається облаштування майданчика для паркування, також по периметру комплексу плануються зелені насадження з туй смарагд, встановлять лавочки та урни, – повідомив Олександр Вергун. – Вартість проєкту облаштування Далекосхідного кладовища становить 25 мільйонів гривень, Рівнянського — 3,1 мільйона гривень. Кошти на облаштування Алей почесних поховань військовослужбовців передбачені в міському бюджеті".

За результатами зустрічі з рідними загиблих героїв, до проєкту облаштування секторів для почесних поховань додадуть ще сміттєві контейнери та ємності для води, яку рідні зможуть використовувати для поливу квітів на могилах.

"Найдискусійнішим питанням під час зустрічі з рідними загиблих стало обговорення могильних пам’ятників. Оскільки на Рівнянському кладовищі уже встановлені пам’ятники воїнам, які загинули з початку АТО, вирішили, що решту пам’ятників встановлюватимемо такої ж форми, щоб вони всі були в одному стилі. Крім пам’ятника, у комплект облаштування місця поховання входитимуть також гранітні ваза для квітів та лампадка і прапор України", – зазначив заступник міського голови.

За словами Олександра Вергуна, від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, у Кропивницькому на Алеї Слави на Рівнянському кладовищі до могил героїв, полеглих із 2014 року, додалося ще 32 поховання, а на Далекосхідному кладовищі станом на сьогодні похоронені понад 210 загиблих захисників України.

Договір із підрядником на виконання робіт на другій частині Рівнянського кладовища вже укладений, а облаштування Алей почесних воїнських поховань на Далекосхідному цвинтарі розпочнеться після завершення тендерних процедур: орієнтовно це триватиме 2-3 тижні.

Читайте також: Проєкт пантеону героїв у Кропивницькому за 25 мільйонів гривень представили рідним захисників