29вересня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницькі рятувальники долучилися до організації військово-патріотичної гри "Джура" (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницькі рятувальники долучилися до організації військово-патріотичної гри "Джура" (ФОТО)

DSC 4560

Сьогодні, 8 червня, в обласному центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, який усі кропивничани знають як центр туризму, що розташувався в районі Парку Перемоги, відбулася військово-патріотична гра "Джура".

Про це повідомили в ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

DSC 4635

Гра має давню історію. Ще за часів Запорізької Січі молоді хлопці, яких називали джурами, разом з козаками брали участь у походах та боях, виконували функції зброєносців у війську та помічників козацької старшини.

Нині слово «Джура» асоціюється з Всеукраїнською дитячо-юнацькою військово-патріотичною грою, яка, власне, цього дня і об’єднала у центрі туризму усіх кропивничан, небайдужих до відродження національних традицій. Доєдналися до військово-патріотичного заходу і рятувальники.  

DSC 4600

У рамках заходу надзвичайники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» Діти проявляли активність на усіх етапах, демонстрували спритність та кмітливість, показували свої знання з основ безпеки та успішно навчалися новому.  Надзвичайники нагадали молодикам про правила пожежної та мінної безпеки, поведінку під час літнього відпочинку. Наголосили бійці ДСНС на необхідності щоразу на сигналом повітряної тривоги прямувати до укриттів або дотримуватися правила двох стін у приміщенні.

DSC 4723

Цього дня у центрі туризму було галасно, весело та цікаво. А можливо, серед сьогоднішніх учасників гри є і майбутні рятувальники. Адже те, чому вчить «Джура», – бути сильним, відважним, мужнім, спритним та готовим прийти на допомогу тим, хто цього потребує, – усе це необхідні якості для професії рятувальника.

DSC 4673