17липня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кіровоградщина: землі ландшафтного заказника залишаться у власності громади

СУСПІЛЬСТВО

Кіровоградщина: землі ландшафтного заказника залишаться у власності громади

34м5м6

Прокуратура Кіровоградщини відстояла в апеляційній інстанції рішення щодо повернення громаді земельної ділянки, в межах Кам"яногірського заказника, вартістю понад 16 мільйонів гривень.

Прокурори у двох судових інстанціях довели право громади на об’єкт природно-заповідного фонду.

Землі ландшафтного заказника є землями природно заповідного фонду й перебувають під особливою охороною держави. Однак, у порушення вимог законодавства земельна ділянка, яка законодавчо обмежена у цивільному обороті, вибула з комунальної власності й протиправно потрапила у приватні руки.

Реагуючи на порушення закону прокурори у районному суді домоглись скасування незаконного наказу та державної реєстрації права приватної власності на земельну ділянку заказника площею два гектари.

Відповідач по справі оскаржив це рішення. Кропивницький апеляційний суд розглянувши його апеляційну скаргу відмовив у її задоволенні, рішення районного суду залишив без змін, тим самим підтримав вмотивовану позицію прокурора.

Довідково: Кам'яногірський – ландшафтний заказник місцевого значення, розташований у межах Голованівської громади Кіровоградщини. Площа 293,13 га. Мальовничий природний комплекс на схилах долини річки Синиці.