20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивничан попереджають про фейкові виплати грошей

СУСПІЛЬСТВО

Кропивничан попереджають про фейкові виплати грошей

365453145 687426243427350 6133578450879725778 n

За інформацією, опублікованою Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, в мережі інтернет шириться новина про роздачу всім українцям виплат у 9500 гривень.

Це чергова шахрайська схема.

"Центр стратегічних комунікацій продовжує фіксувати і викривати активність ворожих кампанії в українському сегменті Facebook. Цього разу нечисті на руку «добродії» створили фейкову сторінку українського порталу державних послуг і назвали його DIA (коректна офіційна назва «Дія»). У графічних редакторах ділки підробили шрифти справжньої «Дії», наобіцяли роздати всім українцям по 9500 гривень та не забули до цього всього додати промовистий заклик – «Переходь та отримай!». Деякі дописувачі у коментарях навіть закликають ділитися пін-кодами своїх карток, коли «там попросять» (чого робити категорично не можна), – йдеться в повідомленні.

Сама «Дія» нікому і нічого не виплачує. На порталі державних послуг користувачі можуть подати електронну заявку на отримання допомоги (якщо ця опція доступна у вашому регіоні), а рішення щодо нарахувань ухвалюють державні органи. Виплати відбуваються винятково через державні фінансові установи – «ПриватБанк», «Ощадбанк» тощо.

"Закликаємо всіх бути уважними, критично ставитися до будь-якої інформації, аналізувати. Ніколи та нікому, а особливо в інтернеті, не повідомляйте свої особисті дані, дані по картках (пін-коди, CVV, секретні питання). Орієнтуйтеся тільки на інформацію з офіційних каналів комунікації", – наголошують у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.