25травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому учасників бойових дій реабілітуватимуть засобами туризму та спорту

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому учасників бойових дій реабілітуватимуть засобами туризму та спорту

369729434 696272252542749 5103702333988012035 n

Громадська організація “Мобільна волонтерська група” для проведення своєї діяльності отримала від міськради приміщення з двох кімнат.

Команда разом зі своїми помічниками – ветеранами АТО та учасниками російсько-української війни разом із сім'ями навели там лад.

Волонтерський хаб “Мобільної волонтерської групи” відвідав секретар міської ради Олег Колюка. Він поспілкувався із очільницею громадської організації Наталією Салімовою та її інструкторами.

"Ми з 2014 року працюємо, завжди хотіли окреме приміщення, але не зверталися, бо розуміли, що всім потрібна допомога і не хотіли зловживати допомогою від влади. Але ми дуже раді, і дуже вдячні, що нас одразу ж підтримали. В принципі в цьому приміщенні можна було б нічого й не робити, але ми працюємо з ветеранами, до них особливе ставлення в суспільстві, плюс психологічні аспекти... Ми враховували побажання хлопців, яким би вони хотіли бачити цей простір – світлим, просторим, не обтяженим деталями", – поділилася Наталя Салімова.

Вона також розповіла про специфіку роботи “Мобільної волонтерської групи”, що спеціалізується на реабілітації та реінтеграції ветеранів засобами туризму та спорту, тісно співпрацюючи із закордонними ветеранськими організаціями. Працюють не лише із військовими, а й із внутрішньо переміщеними особами, адже часто закордонні донори віддають перевагу у виділенні коштів на підтримку цивільних людей, постраждалих від війни.

369732761 696272709209370 6044857438023468175 n

Кількаденні походи в гори, сплави на каяках, велосипедні прогулянки містом – ці та інші активності пропонують волонтери ветеранам та ВПО – усе необхідне спорядження для цього в організації є.

Вони також розробляють тренінг із кризових комунікацій з ветеранами для сімей загиблих захисників — адже відповідний суспільний запит є і досить поширений.

У планах щодо цього приміщення - поміняти вікна і оновити санвузол, а в більш глобальних — працювати над створенням повноцінного реабілітаційного центру, де були б такі специфічні послуги, як сольова кімната, до прикладу.

Олег Колюка звернув увагу, що коридор до волонтерського хабу також потребує ремонту: у розмові із Наталією Салімовою він зазначив, що міська влада сприятиме вирішенню і цього питання.

Секретар міської ради передав волонтерам символічний подарунок — синьо-жовтий стяг — найцінніший символ у роботі та й в житті кожного українця.

Своєю чергою Наталія Салімова закликала й інші ветеранські організації, проводити свої заходи у цьому приміщенні.

Звертатися можна за адресою: м. Кропивницький, вулиця Куроп'ятникова, 25, або за номером телефону 0951329799.

Читайте також: Емоції вирували: для кропивницьких захисників та членів їхніх родин організували сплав річкою