20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Десять позовів щодо укриттів для учнів та дошкільнят приготували прокурори Кіровоградщини

СУСПІЛЬСТВО

Десять позовів щодо укриттів для учнів та дошкільнят приготували прокурори Кіровоградщини

296242569 430945409075436 310772418462744494 n

Не всі споруди Кіровоградщини готові до використання за призначенням, тож, прокуратура вимагає від балансоутримувачів їх впорядкування.

У ході перевірок виявили, що на другому році повномасштабного вторгнення та постійної загрози ракетних обстрілів, ще не усі укриття є придатними для комфортного перебування, а окремі з них перебувають у неналежному стані, повідомили в обласній прокуратурі.

"З початку року до судів області скеровано 14 позовних заяв щодо неналежного утримання таких об’єктів. Йдеться про приміщення загальною площею 8070 кв м, у яких, за потреби, зможе перебувати до 10 тис осіб.

На сьогодні, за принципової позиції прокурорів, задоволено 6 таких позовів щодо укриттів на майже півтори тисячі людей. За прокурорського втручання власників та балансоутримувачів цихспоруд зобов’язано вжити відповідних заходів щодо приведення приміщень у готовність і використання за призначенням", – йдеться в повідомленні.

Під наглядом ювенальних прокурорів перебуває питання впорядкування укриттів у навчальних закладах. Таких у регіоні налічується 110: при цьому 88 визнано як «обмежено готовими» та 2 – «не готовими» до використання за призначенням. Нині у багатьох із них тривають ремонтні роботи, які здійснюються за бюджетні кошти.

Ювенальні прокурори підготували 10 позовів про зобов’язання органів влади та місцевого самоврядування облаштувати укриття учням та дошкільнятам у кількох громадах області.

За одним у шести навчальних закладах громади Кропивницького району створено укриття для 217 дітей.

Читайте також: У Кропивницькому відремонтують всі укриття в закладах освіти і два сховища високого класу захисту