30листопада2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На честь воїна-спецпризначенця на Кіровоградщині відкрили меморіальну дошку (ФОТО,ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

На честь воїна-спецпризначенця на Кіровоградщині відкрили меморіальну дошку (ФОТО,ВІДЕО)

11110x0 6

На Кіровоградщині відкрили пам’ятну дошку на честь військовослужбовця 3-ого окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго.

Андрій Тарапака загинув 26 березня 2022 року внаслідок артобстрілу неподалік населеного пункту Барвінкове Харківської області.

33330x0 6

Зразковий сім’янин та надійни товариш. Так згадують побратими та односельці воїна Андрія, який прожив коротке, проте яскраве життя, сповнене добрих та важливих справ і вчинків.

"Для нас всіх він був взірцем. Був прикладом гарного батька і сім’янина. У всі відповідальні моменти на нього завжди можна було покластись. Памʼять – це все, тому допоки ми тут, маємо пам’ятати Андрія та всіх наших героїв", – говорить побратим Андрія Тарапаки.

На урочистості зібрались друзі та рідні військовослужбовця, керівництво громади, односельці, представники духовенства. Право відкрити меморіальну дошку надали дружині, донці та матері Героя.

"Повірите, це дуже важливо для нас – просто пам’ятати, вшановувати. Дякую за допомогу і підтримку всім, хто підтримував нас весь цей час. Без цього дуже важко. Ціна, яку віддав наш Андрій, дуже висока. Тож, памʼятайте і шануйте завжди. І не лише тих, хто віддав життя, а й тих, хто поклав своє здоровʼя. А ми молимо Бога про те, щоб якнайшвидше закінчилась війна, і повернулися додому всі воїни живими і здоровими. Віримо в перемогу", – сказала вдова героя Аліна Тарапака.

Пісоя урочистостей військовий капелан священик Володимир освятив меморіальну дошку та відслужив літію на могилі Андрія Тарапаки.

33333

Довідково: народився Андрій Олександрович Тарапака 5 лютого 1984 році у Кропивницькому(тоді Кіровоград, - авт.). Освіту здобував у середній школі №6, займався спортом, відвідував секцію з плавання. Разом із родиною у 1996 році переїхав до с. Високі Байраки, де продовжив навчання у місцевій школі, яку закінчив у 2002 році. Після школи отримав кваліфікацію водія, відкрив усі категорії. Працював водієм маршрутки. У 2007 році одружився, батько трьох дітей. У 2014 році працював водієм автобуса у Високобайрацькому навчально-виховному комплексі. 28 квітня 2014 року мобілізований до ЗСУ. Після демобілізації уклав контракт зі Збройними силами України. У 2020 році заочно закінчив місцевий філіал Київської академії внутрішніх справ за спеціальністю "правознавство".

Загинув 26 березня 2022 року на Харківщині. Розпорядженням голови Кіровоградської обласної ради від 4 травня 2016 року №196 воїна відзначено нагрудним знаком за мужність і відвагу. Указом Президента України від 2 червня 2022 року, Андрія Тарапаку нагороджено орденом за мужність 3-го ступеня, посмертно. Наказом головнокомандувача України від 15 квітня 2023 №790 року, військовослужбовця відзначено почесним нагрудним знаком «Золотий хрест», посмертно.

Вічна пам’ять та вічна слава Герою!