09грудня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому для захисників відшивають спальники підвищеного комфорту (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому для захисників відшивають спальники підвищеного комфорту (ФОТО)

401672815 6387398611361195 4756462615676137760 n

У Кропивницькому оголосили про старт нового етапу благодійної акції “Зігрій український фронт”. 

Мета – зібрати кошти на виготовлення теплих спальних мішків для військових, які перебувають у зоні активних бойових дій. 

Під час заходу ініціатор акції Дмитро Семенюк підбив підсумки попереднього збору та оголосив про новий збір. 

“ГО “Волонтерський інформаційний фронт” оголосила про початок благодійної акції “Зігрій український фронт” 30 грудня 2022 року. Збори тривали до середини березня. За увесь період зібрали 434 728 гривень. На ці кошти виготовили та відправили на фронт 230 спальних мішків. Також в рамках ініціативи ми приймали теплі спальники від небайдужих українців поштою – таких ми отримали 11 штук. Цього сезону наша мета – 1 000 000 гривень, однак чекати поки назбираємо всю суму ми не будемо. Як тільки накопичиться якась серйозна сума – ми її конвертуватимемо в спальні мішки. Шити будемо на кропивницькому підприємстві “Асгард”, бо їхні вироби полюбили військові і ці теплі спальники зарекомендували себе у зоні бойових дій”, – поінформував Дмитро Семенюк.

Для присутніх журналістів керівниця підприємства “Асгард” Марія Величко, презентувала спальний мішок, який виготовлятимуть на зібрані кошти. Його вартість – 1950 гривень. За словами Марії, цей мішок витримує температуру до -30 градусів, має якісний наповнювач українського виробництва “Holosoft” та вологостійкий матеріал. 

“У капюшон ми вшили та зафіксували подушку для додаткового комфорту захисників. Спальник має блискавку, яка розрахована на швидке відкривання виробу. Компресійний мішок дозволяє витягти повітря та зробити спальник компактнішим для транспортування”, – презентувала Марія Величко. 

Заступниця голови Кіровоградської ОВА, волонтерка Катерина Колтунова наголосила на важливості подібних ініціатив та закликала підтримувати волонтерів. 

“Держава забезпечує військових спальниками, але існує бюрократичний аспект – коли боєць втратив спальник на фронті, то його заміна вимагає тривалого часу. Поки держава видає новий, волонтери в холоди забезпечують його іншим. Тому надважливо підтримувати подібні волонтерські ініціативи”, – наголосила Катерина Колтунова. 

338435080 943516410190988 7703580534293629511 n

По завершенню пресконференції присутні обговорили питання логістики та доставки спальників на передову. Їх організатори акції передаватимуть партнерським волонтерським організаціям, у яких наявна власна логістика: Krop:Hub та організація “Разом ми сила”. Цього сезону спальники на передову також передаватимуть із автівками, які купують для потреб фронту.

Волонтер Дмитро Завражний зазначив, що іноді машини, які він купує для фронту, передають без корисного вантажу. Тепер автівки, які вирушають в зону активних бойових дій, зможуть доставляти теплі спальники для бійців, які їх потребують. 

“Це гріх – передавати військовим порожню машину. Хочеться завантажити її корисним вантажем і щоб ця логістика та витрата пального приносила більшу користь. Коли на передову везтимемо нову машину, то матимемо змогу передати захисникам теплі спальники в місця, де відсутня пошта чи інші зручності”, – зазначив Дмитро Завражний.

Реквізити для перерахунку коштів на спальники:

  • Посилання на монобанку: bit.ly/3WXoOd1
  • Номер картки монобанки: 5375 4112 0386 4058
  • PayPal: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Збір прводить Дмитро Семенюк
  • Документи волонтера: bit.ly/3ZOGlGi
  • Звітуємо в ТГ-каналі: @vif_krop

Також небайдужі можуть приносити свої спальні мішки до кафе-редакції, які пізніше передадуть волонтерам для відправки захисникам.

Адреса кафе-редакції: м. Кропивницький, вул, Тараса Карпи, 44/72