30листопада2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Групи підтримки для родин загиблих запрацювали у Кропивницькому

СУСПІЛЬСТВО

Групи підтримки для родин загиблих запрацювали у Кропивницькому

295221bf1aa6a6d03e

У Кропивницькому на базі освітньо-культурного та волонтерського простору Гончаренко центр запустили постійну програму підтримки для родин загиблих. 

За словами директорки освітнього простору Вікторії Талашкевич, ідея запуску груп підтримки виникла завдяки запитам учасниць проєкту «Плюс-Плюс» та співпраці центру з психологинею Ганною Колєвою.

«Курс складається з восьми зустрічей та побудований на базі норвезького досвіду. Ми будемо говорити про проживання скорботи, роботу з емоціями, що виникають через втрату близької людини. Крім того, наша психологиня задіюватиме спеціальні вправи та інші інструменти, здатні підтримати людей, які опинилися в трагічній ситуації», — ділиться Вікторія Талашкевич.

Менторка груп підтримки — медична психологиня Ганна Колєва, яка вже багато років працює у військовому госпіталі та має великий досвід взаємодії з військовими, їхніми близькими та членами родин.

«Фактично наші групи підтримки є частиною проєкту “Комплексна підтримка місцевих та регіональних органів влади у наданні інтегрованого пакету соціальних послуг та пільг”, що втілюється Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Благодійним фондом "Безпечне майбутнє", за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA), уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW та уряду Японії», — додає директорка центру.

Водночас у Гончаренко центрі Кропивницький наголошують, що навмисно не уточнюють статус учасників. А тому долучитися до проєкту можуть не лише родини загиблих військових, а й будь-хто, хто потребує фахової підтримки через втрату близької людини. 

У центрі також додали, що проєкт підтримки родин загиблих діятиме у Кропивницькому на постійній основі.

Перша зустріч групи відбудеться у середу, 29 листопада, о 18:30 за адресою вул. В.Перспективна, 4А (Гончаренко центр Кропивницький).

Для участі необхідно зареєструватися за цим посиланням.