16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Вхід – за донат: лауреат Шевченківської премії Тарас Компаніченко виступить у Кропивницькому

СУСПІЛЬСТВО

Вхід – за донат: лауреат Шевченківської премії Тарас Компаніченко виступить у Кропивницькому

402231836 740920831411224 2161532568925015078 n

ХХІ Мистецький фестиваль "Осінь з музикою Кароля Шимановського" запрошує поціновувачів ліро-епічного українського фольклору у Кропивницькому на концерт уславленого кобзаря Тараса Компаніченка.

Тарас Компаніченко – бандурист, лірник, композитор, лауреат Шевченківської премії, народний артист України, лідер гурту "Хорея козацька", дослідник, реконструктор кобзарсько-лірницького репертуару.

Вже понад 30 років він виконує думи, релігійні канти, псальми, козацькі пісні, духовну та світську лірику, зразки українського бароко, а також авторські твори на слова українських поетів 16-18 століття. Продовжуючи традиції кобзарського мистецтва, Тарас не лише відновлює забуте та втрачене культурне надбання, але й демонструє актуальність стародавніх творів у контексті сучасної історії України.

Від перших днів повномасштабного вторгнення Тарас Компаніченко вступив до лав ЗСУ. Там він не лише займається військовою справою, але й продовжує творчу діяльність – його бандура та голос допомагають підтримувати морально-бойовий дух воїнів, супроводжують прийняття присяги та прощання з полеглими.

Крім того, Тарас виступає з благодійними концертами, допомагає збирати кошти для захисників. Не є виключенням і концерт у Кропивницькому – усі донати за вхід будуть спрямовані родинам полеглих воїнів.