24квітня2024

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Директорка лікарні швидкої медичної допомоги Людмила Романів – про народжених під час війни (ФОТО, ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

Директорка лікарні швидкої медичної допомоги Людмила Романів – про народжених під час війни (ФОТО, ВІДЕО)

982ac9c201af6b25

Протягом двох останніх років у кропивницькому пологовому будинку народилися 2592 дітей.

Директорка лікарні швидкої медичної допомоги Людмила Романів розповіла Суспільному, що протягом першого місця вторгнення там прийняли півтори сотні пологів, у перший день народились семеро.

В укритті народжували під час масованих обстрілів. Операційну, пологовий зал, післяопераційну – все для народження дітей і перебування жінок – в укритті підготували до 24 лютого.

"Включали всі свої ресурси для того, щоб зібратися, не розгубитися й надавати допомогу так, як надавали до того. Роботи було дуже багато, тому що дуже багато людей їхали з Харкова, Києва. Деякі залишалися тут у нас, а деякі народили та їхали далі", – розповіла пані Романів.

У перші місяці війни, сказала, в укриття спускалися всі. Там є запас їжі й води, вбиральня й гаряча вода.

"Збільшилася кількість передчасних пологів, викиднів, завмерлих вагітностей, жінок, які поступали з кровотечами. Все це наслідки психологічного стану".

Керівниця лікарні показала укриття, куди усі вагітні, породіллі й працівники пологового спускаються під час повітряної тривоги.

"Є операційна. В таких операційних, під світлом генераторів, народжувалися дітки. З першого дня війни, з п’ятої години ранку ми почали спускатися в укриття. Пологи деякі ще приймали в пологових залах, але укриття в нас були завжди".

24 лютого, у перший день повномасштабної війни, Людмила Романів приймала пологи у жительки села Злинка Новоукраїнського району Кіровоградщини Тетяни Голованової, а 1 березня – у Наталії Господарюк з міста Долинська Кропивницького району.

Деталі – у відео за посиланням: https://suspilne.media/691086-narodzeni-v-ukrittah-u-kropivnickomu-pologovomu-budinku-za-persij-misac-vtorgnenna-prijnali-150-pologiv/?fbclid=IwAR0fHPW3e-Dx8mtmWcLMRRjXH1sPmz6tILTcmOatAObHeyaCSnp78QRDwhE