24квітня2024

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Сторічна жителька Кіровоградщини розсекретила складові свого довголітття (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Сторічна жителька Кіровоградщини розсекретила складові свого довголітття (ФОТО)

94aab65b94ad8725

Сторічна жителька села Косівка Олександрійського району Євдокія Бреус любить каву з печивом, милуватися природою та спілкуватися з людьми.

Журналістам Суспільного, жінка розповіла, що пережила за свої сто років: виросла сиротою, рано пішла працювати, виховала двох доньок.

"Не можу навіть його згадати, бо воно в мене страшне. Я  все життя сиріточкою була", – розповідає Євдокія Бреус про своє дитинство.

Без батька залишилась у два роки, без матері – у дев'ять.

"Те, що колись тітка розказала, те вона й пам’ятає. Пам’ятає, що мати померла в голодомор. Забрала її тітка, материна сестра рідна, і там коло неї і жила: і корови людям пасла, дітей чужих доглядала", – каже менша донька довгожительки Анастасія Чмир. 

Коли Євдокія  подорослішала, їздила в Одеську область вирощувати овочі. Там її, в 17 років, застала Друга світова війна. Тоді дівчина  повернулась додому: "Ні вдягтися, ні взутися, та нічого… Не було тоді ні пити, ні їсти — таке життя було".

942ffa8be2d3bb6e

Після війни Євдокія Бреус вийшла заміж (на фото вгорі – праворуч із чоловіком). Донька розповіла, що рідня батька не радо прийняла невістку: "Знаєте, як хто багатший, а вона сирота, не було нічого. Батько навчив її читати і писати".

Працювала Євдокія Бреус продавчинею в магазині. Довгожителька любить каву, п’є її щодня, розповідає донька: "Вона нічого не визнає: "Мені кохвечко", – як вона каже, і печиво".

Секрет довголіття мами — хороший настрій, попри тяжке життя, і доброта, каже донька.

"Нічого вона такого не робила спеціально, вона не сприймає все близько до душі можна сказати, щоб це вона кричала на когось, чи лаялась з кимось, такого – ні".

Щойно потеплішає, Євдокія Бреус виходить на вулицю, бо любить милуватися природою і спілкуватися з людьми.

Світлини – звідси