21травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Розглянули петицію щодо безпритульних тварин у Кропивницькому (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Розглянули петицію щодо безпритульних тварин у Кропивницькому (ФОТО)

105212600 318878046169579 1266859595449994671 o

У Кропивницькій міській раді під час засідання постійної комісії з з питань житлово-комунального господарства та транспорту розглянули електронну петицію, яка порушує питання безпритульних собак на території Кропивницького.

Авторки петиції, зокрема, пропонують використовувати для боротьби з тенденцією збільшення кількості безпритульних тварин у місті такі заходи:

- відлов, стерилізація і подальше повернення на вулиці міста;

- виділення фінансування для громадських організацій на перетримку безпритульних тварин;

- спонукання жителів міста відповідально ставитися до власного вибору утримання тварин та не викидати пухнастих друзів на вірну голодну чи холодну смерть;

- надання розголосу щодо потреб покинутих тварин, які перебувають в притулках, оскільки вони також мають право на «гоже життя».

Про місцеві особливості порушеної проблеми і заходи, що вживають у Кропивницькому, інформував членів комісії, а також авторок петиції начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко.

"Ми маємо проблему з безпритульними тваринами в громаді. І ця петиція виникла небезпідставно. Але наше управління поставлено законодавством у жорсткі рамки роботи в цьому напрямку. Є рішення виконкому про вилов безпритульних тварин, цим займається комунальне підприємство “Універсал-2005”, там створено спеціальну бригаду, є обладнаний для цього автомобіль. Закон передбачає, що бригада має відловити тварину, далі віддати на стерилізацію у ветлікарні і після перетримки відвезти в той же ареал, де був здійснений відлов. Ця практика діяла до початку військових дій, зараз бригада не функціонує, оскільки немає працівників і знайти охочих на цю роботу ми поки не можемо – відповідні звернення направлені до центру зайнятості. Водночас громадські організації значну вагу сьогодні приділяють евакуації тварин із зон бойових дій".

Доповнив цю інформацію і запрошений представник поліції — начальник сектору взаємодії з громадами відділу превенції Кропивницького РУП ГУНП у Кіровоградській області Андрій Пахалюк.

"У минулому році до поліцейських громад надійшло понад 100 звернень стосовно безпритульних собак загалом. Із них складено лише сім протоколів за адміністративні правопорушення. Поліція може застосовувати вогнепальну зброю, за такими викликами, коли собака завдає реальної шкоди людині. Не про всі факти нарікань на собак ми знаємо, бо люди не завжди звертаються".

Віктор Кухаренко зазначив, у бюджеті громади на поточний рік передбачено 400 тисяч гривень: кошти в межах цієї суми виділяються щорічно, їх вистачає на відловлення, стерилізацію та перетримку 50-60 собак. Єдине “але” комунальне підприємство не може знайти охочих працівників у бригаду по відлову собак. Тому і в профільному управлінні, і депутати закликали волонтерів громадських організацій, які працюють із безпритульними тваринами звернути увагу на таку потребу в кадрах та отримати оплачувану роботу за своїм напрямком діяльності.

А от напряму фінансувати громадські організації, які утримують притулки для тварин, як це пропонують авторки петиції, в міській раді не можуть, оскільки це заборонено законодавством.

За результатами голосування члени комісії підтримали створену петицію – вони також обговорили точки взаємодії із членами зоозахисних громадських організацій та з небайдужими містянами, які ініціювали цю петицію.