21травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Стало відомо, де у Кропивницькому збудують ще один соціальний гуртожиток

СУСПІЛЬСТВО

Стало відомо, де у Кропивницькому збудують ще один соціальний гуртожиток

378845898 2040574779630928 7077121092508309761 n 1

У Кропивницькому за кошти Швейцарського Червоного Хреста збудують соціальний гуртожиток.

Практичну площину реалізації проєкту обговорили заступник міського голови Олександр Мосін із представниками Швейцарського Червоного Хреста: делегаткою з прихистків Марселою Мора, регіональним координатором Майклом Бейтсом та українськими фахівцями, які працюють за Швейцарським направленням у товаристві ЧХ України.

Партнери зі швейцарської сторони визначилися з локацією для будівництва по вулиці Василя Нікітіна і з його ключовими характеристиками.

"Ідея така – планується приблизно сім квартир-студій (кількість залежатиме від проєктувальника) для літніх людей і з інклюзивністю, що будуть адаптовані під соціальний гуртожиток. Це будуть окремі кімнати з окремим санвузлом і зоною для кухні", – презентувала бачення делегатів Марсела Мора.

За її словами в кожній квартирі зможуть проживати по дві людини. Йдеться про довготривале проживання людей за тими правилами, що є у громаді для соцгуртожитків.

"Ми хотіли б додатково там організувати простір для соціальних послуг, яким могли користуватися не тільки мешканці гуртожитку, а й люди з прилеглих районів", – зауважила Марсела Мора.

Представники міської влади Кропивницького висловили свої побажання: врахувати при будівництві облаштування кімнати побуту, загальної кімнати відпочинку. Крім того, до персоналу мають входити адміністратор, соціальний працівник і психолог, тому потрібен також ще простір для проведення цієї соціальної роботи.

Наступний етап реалізації проєкту – укладення відповідного договору між Кропивницькою міською радою та Швейцарським Червоним Хрестом.

Термін виконання проєкту – це кінець нинішнього року.

Довідково: це не перший проєкт який реалізується в громаді за участі Товариства Червоного Хреста. Зокрема, придбавалась техніка для соціального гуртожитку на селищі Гірничому, який делегати взагалі вважають взірцевим для нового проєкту будівництва.