21травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Песіонерка з Кіровоградщини вилікувала туберкульоз та продовжує допомагати ЗСУ

СУСПІЛЬСТВО

Песіонерка з Кіровоградщини вилікувала туберкульоз та продовжує допомагати ЗСУ

10750299 10203864847915712 5844137855915241322 o

Ольга Іванівна (ім’я змінено) у свої 79 років у житті бачила чимало. Останні роки вона дуже хворіла, імунітет був ослаблений.

Того дня вона перебувала на огляді в лікаря, оформлювалася на стаціонар. Проходила ряд обстежень, серед яких і перевірка на туберкульоз.

«У вас, бабусю, туберкульоз, – сказала мені лікарка. Я була зовсім слабка і не могла повірити в це. Але я хотіла жити…», – розповідає Ольга Іванівна.

Підлікувавши основне захворювання, жінку виписали додому. Протитуберкульозні препарати вона мала приймати щодня. Але ходити в медичний заклад і отримувати їх там, було важко. Жінка проживає в Кіровоградській області. Ользі Іванівні запропонували допомогу від благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Вона згодилася і досі дякує за підтримку.

«Щодня я приносила бабусі ліки додому. Чекала, поки вона їх вип’є. Вона не відмовлялася від лікування. Дуже хотіла одужати. Єдине, що її засмутило – діти і внуки, дізнавшись про хворобу, перестали приходити до неї додому. Звісно, їй стало прикро. Адже замість підтримки рідних, вона отримала зневагу. Тоді я взяла все у свої руки. Пояснила їм, що туберкульоз закритої форми, паличку Коха бабуся не виділяє, вона безпечна для суспільства. Її діти мене почули – самі обстежилися, сходили на прийом до лікаря фтизіатра. Потім вони почали приходити до неї і не боялися її обійняти. Це додало оптимізму бабусі і вона повірила у своє одужання», – каже соціальна працівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Наталія Єгорова.

Лікування впливало позитивно, Ольга Іванівна почувалася краще. Навіть виходила на лавку до своїх подружок або ж вони приходили до неї вгості. Взимку вона займалася доброю справою – в’язала шкарпетки для військових.

«У мене серце болить від війни… Я не можу нічого не робити. От навяжу шкарпеток, телефоную знайомій волонтерці, вона приїде і забере. Роблю, що можу», – ділиться Ольга Іванівна.

Регулярний прийом ліків показав хороший результат. Коли жінка випила останню пігулку, сама сказала соціальній працівниці, що вона позбулася важкої недуги. Вони разом пройшли у медичному закладі обстеження. Результат був позитивний – хвороба в минулому. Зараз бабуся порається у квітнику, зустрічає онуків і запрошує подруг угості.

З профілактичною метою здоровим людям необхідно дотримуватися певних рекомендацій, а саме: правил особистої гігієни, збалансованого харчування і режиму сну, відмовитись від шкідливих звичок, особливо паління, дбати про свій психоемоційний стан, уникати простудних хвороб та своєчасно звертатись до лікарів, регулярно проходити медичні обстеження.

ВІкторія Семененко