25травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивничани з почестями провели в останню путь земляків-захисників (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Кропивничани з почестями провели в останню путь земляків-захисників (ФОТО)

441070779 845671310936175 8100411962029384488 n

Учора, 9 травня, у Кропивницькому знову прощалися з загиблими земляками-героями.

На Алею почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища провести у засвіти солдата Ігоря Бутченка і молодшого сержанта Едуарда Курзанкіна прийшли рідні, друзі, земляки, бойові побратими захисників.

Ігор Бутченко народився 30 червня 1987 року в маленькому шахтарському місті Довжанськ Луганської області. Згодом родина переїхала до Кропивницького. Навчався в загальноосвітніх школах № 22, тепер Гірнича гімназія та школі-ліцеї №25, нині – ліцей «Європейська освіта». Ігор навчався добре, нагороджувався похвальними грамотами, його захопленням стали історія, література, іноземні мови. Жага до знань спонукала його створити у школі клуб гравців гри «Що?, Де?, Коли?», який займав переможні місця серед шкіл міста, відзначили педагоги закладів, де здобував освіту воїн.

У 2009 році Ігор Бутченко закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «Правознавство». Був активним студентом, брав участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах, займав призові місця.

Після закінчення вишу працював на посаді юриста в Райффайзенбанку міста Одеси. Пройшов військову строкову службу в лавах Збройних Сил України. Після служби, продовжив роботу юристом в банковій системі Одеси. У вільний час постійно займався спортом та вдосконалював знання з іноземних мов.

Почуття відповідальності за доручену справу змусило його здобути другу вищу освіту - економіста в Одеському економічному інституті.

У 2014 році, після початку антитерористичної операції, Ігор Бутченко став до лав Збройних Сил України, впродовж півтора року проходив службу в бригаді протиповітряної оборони Одеси. А 24 лютого 2022 року добровільно, відчуваючи особисту відповідальність він став на захист Батьківщини на посаді механіка-водія в бригаді ППО. Після двох років служби та навчання був переведений до іншого підрозділу стрільцем – помічником гранатометника парашутно-десантної роти.

Солдат Ігор Бутченко загинув 30 квітня 2024 року в районі населеного пункту Тоненьке Покровського району Донецької області, що на Авдіївському напрямку, під час виконання завдань із забезпечення оборони України.

Ігор Анатолійович був справжнім воїном і патріотом. Він назавжди залишиться у пам’яті рідних, друзів, побратимів відкритою, щирою, доброю людиною, люблячим сином та братом, надійним другом, завжди готовим прийти на допомогу. В родині залишилися мама, тато та брат, який зараз воює на передовій.

Едуард Курзанкін народився 16 травня 1999 року у Кропивницькому. Навчався в загальноосвітніх школах № 35 (Інноваційна гімназія) та № 21 (Козацька гімназія). У дитинстві та юнацтві Едуард активно займався спортом, захоплювався футболом.

У 2018 році він закінчив Кропивницький професійний ліцей за будівельним напрямком. Ще студентом закладу працював за фахом.По закінченню навчання, як справжній чоловік, захисник пройшов військову строкову службу в місті Дніпро та залишився служити за контрактом.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Едуард Дмитрович стояти на захисті рідної країни.

Служив на посаді командира відділення розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів Центрального оперативно-територіального об`єднання Національної гвардії України.

Молодший сержант Едуард Курзанкін загинув 03 травня 2024 року в районі населеного пункту Благодатне Донецької області, під час виконання завдань із захисту населення від військової агресії російської федерації проти України.

Для всіх він був відповідальною, доброзичливою та життєрадісною людиною, надійною опорою для рідних, близьких, друзів, люблячим сином, братом, чоловіком, онуком.

Без рідної людини залишились дружина, мама, тато, молодший брат, для якого Едуард є прикладом мужності, героїзму і сили, дідусь, бабуся та дуже багато друзів і побратимів.

Джерело: Кропивницька міська рада