СУСПІЛЬСТВО
У кропивницькому краєзнавчому музеї презентували буклет про символ стійкості й боротьби за виживання (ФОТО)
- Останнє оновлення: 16 травня 2025
У Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї презентували буклет «Годувальниця кропивницької родини із Завадівки».
Видання присвячене історії родини Чинченків, яка пережила голод 1921-1922 років та трагічні події Голодомору 1932-1933 років. Центром зворушливої оповіді стала кам’яна ступа, яка належала цій родині – символ стійкості й боротьби за виживання, що була передана до музейного фонду у 2019 році. Нині експонат представлений у виставковому проєкті музею «Календар як дзеркало суспільних змін», повідомили в музеї.
Презентація відбулася в рамках відзначення Дня сім’ї в Україні та Міжнародного дня сім'ї.
Автор буклета Павло Рибалко розповів про символіку нового тематичного розділу «Осінь» в експозиції музею, структуру буклета та основні епізоди з життя великої родини.
Тетяна Смірнова, яка передала до музею кам'яну ступу, розповіла історію своєї сім'ї та фінансово підтримала видання презентованого буклета.
Директор Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко, головний спеціаліст Державного архіву Кіровоградської області та Дмитро Кобзар, головна спеціалістка управління розвитку культури та управління персоналом департаменту культури та туризму Кіровоградської ОДА Олена Трибуцька наголошували на важливості висвітлення трагічних сторінок історії України через призму особистих родинних історій, відзначили цінність української сім’ї, подякували родині Смірнових за збереження експоната та висловили віру в незламність українського народу і його Перемогу.
Тепер кожен відвідувач музею має можливість побачити експонат та ознайомитися з виданням, яке розповідає про людей, що вистояли у найважчі часи, боролися за Україну та творили її майбутнє.