23червня2018

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Начальник спецінспекції Кропивницького Максюта зробив попередження «металістам»

СУСПІЛЬСТВО

Начальник спецінспекції Кропивницького Максюта зробив попередження «металістам»

6437 1200x800 2

Віднедавна глиняний кар’єр “Веселівське родовище» - під прицілом влади та журналістів.

Після того, як там уперше "відкрили" захоронений радіоактиний метал, він став магнітом для шукачів легкої наживи. Так, 7 вересня двоє чоловіків вели розкопки брухту. Знаки «Радіаційна небезпека», роставлені по периметру могильника, їх не відлякували.

Про це під час прес-конференції розповідав начальник спецінспекції міськвиконкому Андрій Максюта. Він наголосив, що саме завдяки небайдужим громадянам, дізнався про металошукачів і повідомив про випадок працівників поліції та СБУ. На порушників, каже він, склали протоколи, їх самих затримали.

"На жаль, є люди, які виправдовують поведінку скрутним матеріальним становищем і лізуть у  радіоактивне пекло. Себе не жаліють і створюють додаткові небезпеки для мешканців міста", - наголошує керівник спецінспекції.

Принагідно він попередив усіх, хто ще не усвідомив до кінця - радіоактивного захоронення охороняється цілодобово. 

Стосовно того, коли буде перезахоронено радіоактивні відходи у безпечне місце, то, зауважив начальник управління цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко, - державна проблема. Тож, і вирішуватися вона має не на рівні Кропивницького.