29жовтня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Справа про загибель десятьох кропивницьких спецпризначенців: з’явилися суперечливі свідчення зацікавлених осіб

СУСПІЛЬСТВО

Справа про загибель десятьох кропивницьких спецпризначенців: з’явилися суперечливі свідчення зацікавлених осіб

Чергове слухання по справі Миколи Бутрименка, якого обвинувачують у терористичній діяльності та фінансуванні тероризму, пройшло минулого тижня.

BUTRIM1 300x210За версією слідства, саме через цього жителя Шахтарського району Донецької області загинули 10 військовослужбовців 3-го окремого полку спецпризначення з Кропивницького, інформує неофіційний сайт полку.

Уперше від початку розгляду справи в суді з’явились свідки сторони захисту: дружина Бутрименка Любов та двоє працівників його господарства: Дмитро та Микола Гайворонські. Вони вперше виїхали з окупованої росіянами та їх поплічниками території аби розповісти суду свою версію подій.

«Це була певна хитрість зі сторони Бутрименка, адже ніхто не знав, коли вони приїдуть і що саме до Куйбишевського районного суду Запорізької області, де слухається справа», – вважає адвоката потерпілих Олена Яркіна.

Прокурор по справі та адвокатка заперечували проти допиту дружини Бутрименка в якості свідка, адже слідством встановлено, що на місці подій її не було, окрім того дружина обвинуваченого – зацікавлена особа. Однак суд допустив Любов Бутрименко до допиту.

«У свідченнях братів виявились суттєві розбіжності», – розповідає Олена Яркіна.

Були розбіжності й опису подій наступного після розстрілу дня. 

«Один із бійців, який супроводжував братів Гайворонських до «сторожки», раніше був допитаний як свідок. Він повідомив, що Бутрименка на той час на території підприємства вже не було», – говорить Олена Яркіна.

Любов Бутрименко розповіла, що в липні 2014 року жила в Латишевому. А її чоловікне мав навіть на чому їздити. Тому він не міг поїхати в Сніжне на автомобілі. Бутрименка нібито возили Гайворонські, або користувався ЗІЛом, інколи – велосипедом.

«Я переконана, що всі троє свідків перед допитом ретельно домовились про те, що казатимуть в суді, але при цьому в їхніх показах є суттєві розбіжності та протиріччя», – зазначає Олена Яркіна.

Адвокатка вважає, що судом мають бути наново допитані як свідки вцілілі військовослужбовці полку, які під час попереднього розгляду чітко вказували на те, що саме Микола Бутрименко телефонував невідомим і повідомляв про те, що військові прибули на територію його господарства.

Також за клопотанням адвоката потерпілих, суд має викликати в судове засідання експерта, що готував та підписував всі документи, для з’ясування певних обставин.

Суд продовжить досліджувати письмові матеріали справи 6 червня 2018 року.

Довідково: 29 липня 2014 року, Микола Бутрименко, директора ТОВ «ім.Челюскінцев» с. Латишеве, що на Донбасі, запросив на перепочинок до свого ангару дві групи військовослужбовців 3 ОП СпП, які виконували завдання з пошуку льотчика збитого СУ-25 Українських ВПС.

Сам Бутрименко виїхав до Сніжного, нібито для того, щоб провідати хвору дружину, та повернувся не сам, а з кількома групами терористів та бонітехнікою. Зав’язався бій, внаслідок якого 10 бійців загинули, п’ятеро потрапили до полону.