29жовтня2020

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кропивницький: аудитори довели неефективність виконання бюджетних програм одним із управлінь ОДА

ЕКОНОМІКА

Кропивницький: аудитори довели неефективність виконання бюджетних програм одним із управлінь ОДА

2c78118d

Аудитори Кропивницького провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Перевіряли за програмами «Підвищення кваліфікації, перепідготовка кадрів закладами післядипломної освіти ІІІ і IV рівнів акредитації (академіями, інститутами, центрами підвищення кваліфікації)» та «Підготовка кадрів професійно-технічними закладами та іншими закладами освіти» за період з 01.01.2016 по 30.09.2019. Про це повідомили в пресслужбі управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області.

Під час аудиторського дослідження встановили неефективне використання коштів при створенні навчально-практичних центрів на базі професійно-технічних навчальних закладів, зокрема й при використанні субвенцій, а також при формуванні штатної чисельності та структурних підрозділів комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського». Через допущені недоліки неефективно використано 60,8 млн грн, виділених на виконання бюджетних програм та встановлено нецільове використання 151,5 тис. грн освітньої субвенції.

Є кілька основних причин, які вплинули на ефективність використання бюджетних коштів. Зокрема, протягом 2017-2019 років 23 млн грн субвенції на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів використано неефективно, позаяк обрані заклади не мають ліцензій за всіма професіями.

Окрім того, протягом 2017-2019 років Міністерство освіти України зайво виділило Управлінню освіти освітню субвенцію для виплати заробітної плати педагогічним працівникам професійно-технічних навчальних закладів. Це призвело до відволікання 36,1 млн грн субвенції на 1 рік, що свідчить про неефективне управління коштами. До того ж, через неповний перерозподіл субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», упродовж 2019 року до державного бюджету повернуто 915,5 тис. грн. Ці кошти могли бути виділені загальноосвітнім навчальним закладам області для забезпечення перших класів дидактичними матеріалами, сучасними меблями, комп’ютерним обладнання.

Аудитори проаналізували, що впровадження на рівні експерименту дуальної форми навчання у професійно-технічних навчальних закладах області дасть змогу досягти економічного ефекту на 24,8 млн грн.

Окрім того, встановлено неефективні витрати з оплати праці двом завідувачам лабораторій комунального закладу «Кіровоградський  обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» на 735,9 тис. грн, позаяк зазначені лабораторії не є структурними підрозділами Інституту, а обов’язки завідувача лабораторії ЗНО та завідувача лабораторії моніторингових досліджень дублюють обов’язки завідувача Центру.

З огляду на результати проведеного аудиторського дослідження, фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області надали низку рекомендацій для вирішення проблемних питань на рівні Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

       Читайте також: Аудитори Кіровоградщини забезпечили відшкодування втрат на понад два мільйони гривень .

Кіровоградські аудитори протягом місяця попередили порушень у сфері закупівель майже на 42 мільйони гривень

Аудитори Кропивницького провели державний фінансовий аудит бюджету Новомиргорода і знайшли значні порушення 

Кіровоградщина: аудитори попередили порушень у сфері закупівель на понад 745 мільйонів гривень 

Аудитори виявили порушень на майже 400 тисяч гривень під час ревізії однієї з селищних рад на Кіровоградщині