29жовтня2020

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Медзаклади Кіровоградщини: НСЗУ оплатила надання хірургічних послуг

ЕКОНОМІКА

Медзаклади Кіровоградщини: НСЗУ оплатила надання хірургічних послуг

11apendektomiya v kievi ua

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) нагадує, що хірургічна допомога в нашій країні є безоплатною.

За надання хірургічних послуг пацієнтам у квітні-вересні нинішнього року НСЗУ виплатила медзакладам, з якими підписано контиракт, 5,5 млрд грн. 

До безоплатного пакету хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено: проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії; інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні; післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія; цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень; ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали; харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки та медичні вироби, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці в лікарні та офіційному веб-сайті медзакладу, а також органу місцевої влади.

Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно пацієнту необхідно:

– отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря, та звернутись до обраного медзакладу;

– в разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка за необхідності доставить його до медзакладу. НСЗУ наголошує, що медична допомога пацієнту у невідкладному стані надається безоплатно без жодних додаткових умов – без направлення і без декларації з лікарем.

І ще. Пацієнт може звернутись за хірургічною допомогою до будь-якого з понад 800 медзакладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Ці послуги для пацієнта будуть безоплатними.

Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77. 

Також в НСЗУ додають, що через продовження адаптивного карантину, оплати медзакладам, які законтрактовані на пакет «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» до 1 жовтня здійснюються на 100% за глобальним бюджетом. 

Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки в ньому проведено операційних втручань. 

Це зробили через те, що зараз в окремих регіонах країни, які потрапили до червоної та помаранчевої карантинної зони, скасовуються планові операції, і кількість пацієнтів, які звертаються до лікарень для отримання хірургічної допомоги, зменшується.

Читайте також: