21січня2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Кіровоградщина: співачка Світлана Буланова презентувала пісню з етноекспедицій

КУЛЬТУРА

Кіровоградщина: співачка Світлана Буланова презентувала пісню з етноекспедицій

67935002 1266576036856097 4019663023357558784 o

На Кііровоградщині триває етнопроєкт «Баба Єлька», присвячений українській народній пісні, її пошукам, збереженню, поширенню.

За рік експедицій із "Баба Єлька" активісти записали й розшифрували майже 400 пісень.

А днями презентували на загал прем’єру пісні "Полиньок".

У відеороботі співачка Світлана Буланова виступає під псевдо YELKA – такий псевдонім узяла вона на честь своєї бабусі – Олени Рибалкіної, яку в селі називали «Єлька» і яка знала сотні українських народних пісень.

Уперше пісню «Ой полинь-полиньок» члени проєкту «Баба Єлька» записали у селі Листопадовому (Новомиргородський район) у вересні 2018 року – від місцевого фольклорного колективу «Берегиня» (керівник – Олександр Помпа).

67740164 1266576160189418 3708706089752068096 o

Аранжування до народної пісні «Ой полинь-полиньок» зробив кропивницький музикант і композитор Max Velychko (гурт «Inside the sound").

Автор відео – кропивницький фотограф Aleksandr Maiorov (з’являється у кадрі на 3-й хвилині) – узяв участь у 35 експедиціях проєкту «Баба Єлька» і разом із ще одним фотографом – Майклом Ендрюсом – став співавтором мандрівної фотовиставки «У пошуках рідної пісні».

У кліпі використані кадри з експедиції проєкту «Баба Єлька» у село Нечаївку Компаніївського району. Тоді бабуся Поля – Поліна Григорівна Димченко 1935 р.н. ˗ крім інших, також наспівала і пісню «Полиньок».

Зйомки кліпу проходили на території геологічної пам’ятки природи – урочища «Каскади» (село Злинка Маловисківського району) та на місці злиття двох річок – Сугоклеї та Сугоклейчика поблизу села Нечаївки (Компаніївський район). Кожен кадр, відзнятий у відео, пронизаний магією рідних країв. Від сакральних «Межових каменів» і «Чортової печери» біля Нечаївки і до створених природою водоспадів Каскад.

У відео можна зустріти десятки рослин, занесених до Червоної книги України, та лікарські трави, на яких зналася баба Єлька, серед них полин звичайний, вівсюг, звіробій,тонконіг, кущі горицвіту, дикий часник (черемша), кущі глоду, вишня кущова, пижма, жовта лугова ромашка, ведмеже вухо, коров’як…

У зйомках взяв участь і Michael Andrews – фотограф проєкту «Баба Єлька», волонтер Корпусу Миру США в Україні, ініціатор фотовиставки «У пошуках рідної пісні», учасник більше 30-ти експедицій.

Відео – за посиланням.

Читайте також: "Баба Єлька" продовжує вражати жителів Кіровоградщини новими ідеями

Баба Єлька: фольклорні дівки з Кіровоградщини розпочали етно-проект

На Кіровоградщині громаду долучають до кіномистецтва та спонукають до дії

На Кіровоградщині відкриють мандрівну фотовиставку про носіїв української народної пісні

Прогулянка старим містом: у Бобринецькій ОТГ встановили туристичні інфостенди та розробили спецмаршрути

У Кропивницькому розповіли, як містяни можуть змінити своє місто на краще

Жителі Кіровоградщини відвідали старовинний маєток, де говорили про туризм